Ameeriklaste rahasüst Hansapanka tõi rekordi

Annika Matson 07. jaanuar 2004, 00:00

?Viimase kahe-kolme nädala jooksul oleme saanud üllatavalt palju ostuordereid nii USAst kui ka Euroopast,? ütles investeerimispanga Suprema turgude osakonna juhataja Sten Sumberg.

Suprema vahendas hoogsalt oma USA partnerile, maaklerfirma Auerbach Graysoni klientidele Hansapanga aktsiat. Sumbergi sõnul on osaliselt aktsia tõusu taga hiljuti 24 euro ehk 375,5 krooni peale tõstetud Hansapanga aktsia hinnasiht.

Hansapanga aktsia eilne sulgumishind oli 352,83 krooni, mis on poolteist krooni kõrgem mullu septembris saavutatud eelmisest rekordist.

Ühispanga aktsiamaakleri Peeter Koppeli sõnul peaks varsti Hansapanga aktsia kallal lausa müügimõtteid heietama hakkama. ?Samas ei näi turg sellest (fundamentaalsest tasemest ? toim.) hetkel hoolivat,? tunnistas ta.

?Asja kallal on erineva suurusega lääne investorid ning ülemailmne optimism aktsiaturgudel,? lausus Hansabank Marketsi maakler Romet Tepper. Ta näitlikustas, et Venemaa turg on uue aasta kahe päevaga tõusnud juba 6%, Poola börs 8% ning lääne indeksid 2?5%.

Hollandi panga ING analüütik David Nangle ütles eile Äripäevale, et tema Hansapanga hinnasiht selleks aastaks on 22,7 eurot ehk 355 krooni. Enne kogu eelmise aasta tulemuste läbivaatamist veebruaris ta sihti tõsta enda sõnul ei kavatse. Olen kindel, et Hansapank avalikustab veebruaris väga head numbrid, lisas ta.

Ka Austria panga Erste Banki analüütiku Grzegorz Zawada Hansapanga aktsia selle aasta hinnasiht on 22,7 eurot ehk 355 krooni. Zawada ütles eile, et alandab arvatavasti ta soovituse ?kogu? pärast sellist rallit soovituseks ?hoia?. Ta lisas, et võimalik on hinnasihi tõstmine pärast finantstulemuste avaldamist veebruaris. Itaalia panga Unicredit Banca Mobiliare (UBM) analüütiku Jari Sdaniku hinnasiht Hansapanga aktsiale on kolleegidest veidi kõrgem ? 23 eurot ehk 359,9 krooni.

Eelmisel aastal Tallinna börsil oma hinda enam kui kahekordistanud Harju Elektri aktsia sulgus eile 112,66 kroonil, mis on enam kui 3 krooni kõrgem senisest, mullu septembris tehtud rekordist.

Kahel järjestikusel päeval rekordi teinud Saku Õlletehase aktsia sulgus eile 106,4 kroonil.

Suurima panuse eilsesse Harju Elektri käibesse andis Koppeli sõnul eelviimane tehing. Ta lisas, et Harju Elektri taga võivad olla huvilised Skandinaaviast. Eelmisel aastal andsid suure osa Harju Elektri hinna tõusust Skandinaavia Balti riikide suunalised fondid. ?Hindu meie börsil on kerge üles ajada, sest välisinvestorite summad on suured ja meil on vähe aktsiaid,? kommenteeris olukorda Koppel.

Tepperi sõnul on Harju Elektri aktsia hind tõusnud tänu Harju Elektri hinnas osaliselt kajastatud PKC aktsia kosumisele selle aasta esimesel kahel päeval. ?Ilmselt mängivad suurt rolli ka lootused, et need hinnad ei jää selle aasta kõrgeimaks, üritatakse aasta alguses kiiresti jälle positsioone sisse võtta,? ütles Tepper.

Saku aktsia hinna tõus on Koppeli andmete kohaselt puhtalt tehniline küsimus. Saku Õlletehase aktsia sulgus eile 106,4 krooni peal. ?Ebalikviidsusest tingitud järsk tõus, millel käivet taga ei ole, ?kommenteeris ta.

Tepperi sõnul loodetakse Saku Õlletehase aktsia puhul ilmselt alkoholi ekspordi peale seoses Euroopa Liitu minekuga.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing