Uuel aastal uued reisid

Tarmo Virki 09. jaanuar 2004, 00:00

Kümned tuhanded soomlased kogunevad igal aastal ühel jaanuarikuu nädalavahetusel Helsingi messikeskusesse, et trügida reisibüroode lettide vahel.

Selle asemel võiksid nad ilma igasuguse rahvamurruta astuda sisse reisibüroo uksest või osta lennujaamast pileti esimesele ettesattuvale lennule.

Seda nad siiski ei tee. Suurema osa oma rahadest kulutab soomlane ohutult ja turvaliselt ? reisides kodumaal. Kui ta suundubki välismaale, siis tavaliselt on see ühe- või kahenädalane päikesevõtureis Kanaari saartele.

Nooremad põhjanaabrid võtavad juba ette ka reise Euroopa pealinnadesse, kuid tõelisi seiklejaid on sellelt maalt raske leida. Kui Euroopas elaksid ainult soomlased, poleks Ameerikat eales avastatud.

Kuidas soomlane reisib? Peamiseks eesmärgiks on tal hoidumine võimalikest seiklustest. Hotellist väljas käib ta meelsasti ainult koos grupijuhiga. Nii võibki olla enam-vähem kindel, et väiksel saarel keset India ookeani, hotelli baaris alkohoolseid jooke tarbimas olevad välismaalased on soomlased.

Kuigi Eestist viina ostvaid põhjanaabreid paljud nende kaasmaalased häbenevad ja ka meie turismiametnike statistikad kinnitavad, et viinaturiste on üha vähem; on tegelikult just nemad ikkagi suhteliselt tüüpilised soome turistid.

Tuleval nädalavahetusel võib neid tuhandete kaupa kohata Helsingi messikeskuses.

Paljude jaoks on siiski messil huvitavamaks objektiks kaugete maade turismiesindused, mis juhtuvad meie laiuskraadidele end esitlema haruharva.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:23
    Otsi:

    Ava täpsem otsing