Taanis on vähemalt 50 töötajaga ettevõtte töötajail õigus (mitte kohustus) valida vähemalt 2 esindajat ettevõtte nõukogusse. Soomes on vähemalt 150 töötajaga ettevõttes töötajail õigus osaleda ettevõtte juhatuses. Suures osas toimub töötajate huvide esindamine siiski tööandja ja ametiühingute vaheliste läbirääkimiste teel. Läbirääkimisi pidavas organis peab olema kuni 4 töötajate esindajat (viiendik liikmeist).
Prantsusmaal peab eraõiguslike juriidiliste isikute puhul vähemalt 2?4 töönõukogu liiget osalema ettevõtte nõukogu ja juhatuse koosolekutel konsulteerivas rollis. Avaliku sektori organisatsioonides moodustavad töötajate esindajad kuni 1/3 juhtorgani liikmeist ja nad tegutsevad nagu täisliikmed. 200?1000 töötajaga ettevõttes peab olema vähemalt 2 töötajate esindajat äriühingu juhtimisorganis ja üle 1000 töötajaga ettevõttes vähemalt 1/3 liikmeist peavad olema töötajate esindajad. Samuti võivad piiratud vastutusega äriühinguis osanikud kaasata juhtorganisse töötajate esindajad.
Saksamaal peavad üle 500 töötajaga ettevõtte nõukogus olema töötajad esindatud. 500?2000 töötajaga ettevõtetes peab nõukogu liikmetest olema1/3 töötajate esindajad ning üle 2000 töötajaga ettevõtetes peavad vähemalt pooled nõukogu liikmed olema töötajate esindajad. Taolistes suurtes ettevõtetes esindab nõukogu esimees äriühingu omanikke ja tal on otsustav hääl. Erandid on kivisütt, terast ja rauda tootvad ettevõtted, kus nõukogu esimees peab olema erapooletu ja töötajad võivad määrata tööasjade direktori, kes on ka juhatuse liige.
Kreekas on töötajad esindatud ettevõtte juhtorganis ainult nn sotsiaalses sektoris ? munitsipaalettevõtetes ja transpordisektoris, kus töötajad on esindatud läbi kahe tasandi. Kõige kõrgem tasand on sotsiaalset kontrolli teostav esindajate kogu, mis määrab ettevõtte strateegilised eesmärgid. Töötajate esindajaid on vähemalt 1/3 kogu liikmeist, 1/3 on tarbijate ja 1/3 valitsuse esindajad. Kogule allub juhatus, kus jälle 1/3 liikmeist on töötajate esindajad.
Iirimaal ei nõuta, et töötajad oleks esindatud eraettevõtete juhatustes. Mõnes avaliku sektori ettevõttes peab siiski 1/3 juhatuse liikmeist olema töötajate esindajad.
Luksemburgis kehtib nõue, et ettevõttes, millest vähemalt 25% kuulub riigile, mis saab riigiabi või milles on vähemalt 1000 töötajat, peavad töötajad olema kaasatud ettevõtte juhtimisse. Üle 1000 töötajaga ettevõttes moodustavad töötajate esindajad 1/3 juhatuse liikmeist. Riigiosalusega ettevõtteis peab olema vähemalt 1 esindaja iga 100 töötaja kohta, juhatusse ei tohi kuuluda vähem kui 3 töötajate esindajat (kuni 1/3 juhatuse liikmeist).
Hollandis valib ettevõtte nõukogu oma liikmed, omanikud, töönõukogu ning juhatus võivad esitada sinna oma kandidaate. Seadusega ei ole määratud töötajate esindajate proportsiooni nõukogus. Töönõukogu võib kasutada oma õigust soovitada kandidaate ettevõtte nõukogusse, kuid seadusega ei ole määratud töötajate esindajate proportsiooni, seejuures ei tohi ettevõtte töötajad olla nõukogu liikmed. Nõukogu liikmed peavad otsuste vastuvõtmisel lähtuma ettevõtte huvidest, töötajate soovitatud esindajad ei ole seega otseselt töötajate huvide esindajad.
Portugalis peab munitsipaalettevõttes olema töötajate esindaja nii juhatuses kui nõukogus. Tegelikult seda seadust ei täideta. Erasektorile on jäetud vabad käed, mis tähendab, et töötajate esindamine äriühingu juhtorganis sõltub poolte vahel sõlmitud kokkulepetest.