Miljoninõuded Elmar Lepa vastu

Sirje Niitra 29. jaanuar 2004, 00:00

Lepa vastu viis kohtusse hagi 1 miljoni krooni sissenõudmiseks pankrotihaldur Raivo Piirla. Küsimusele, miks ta seda alles kolm aastat pärast pankroti väljakuulutamist tegi, vastas mees, et pankrotiasi on väga keeruline.

Piirla ütles, et ei saa väita, et Lepp oma firma kuritahtlikult pankrotti ajas, küll aga tegi ta raskeid vigu selle juhtimisel. Summa suuruse kohta ütles haldur, et nõude aluseks on tuvastatud asjaolud. Hagi on suunatud Elmar Lepa kui firma juhatuse liikme vastu. Kokku oli selles pankrotiprotsessis võlanõudeid 4,7 miljoni krooni eest.

Lepa käest nõuab umbes sama suurt rahasummat ka Majanduskaitse Büroo Lepa Kaubakeskust ehitanud ASi Jart Konsult palvel.

Büroos projektijuhina töötav Süüne Mäll ütles, et pankrotihalduri hagi ehmatas teda, sest tekkis küsimus, et ega võlgnik nüüd maksejõuetuks muutunud ole.

Mälli sõnul pidi Lepp eelmisel suvel tasuma võlast 590 000 krooni, kuid ostis selle asemel kalli auto. Nüüd on mees lubanud mainitud summa sel suvel ära maksta. Kui Majanduskaitse Büroo viis sama võla pärast 2002. aasta lõpul kohtusse pankrotiavalduse Lepa Kaubakeskuse vastu, maksis Lepp kohe 100 000 krooni ära ja sõlmis maksegraafiku edaspidiseks, rääkis Mäll.

Lepa kaitsja Raul Oberg ütles, et talle on miljoniline kahjunõue mõistmatu. ?Pankrotihaldur on leidnud, et kahju on tasumata maksud ja pole tegelikku kahju välja selgitanud,? lausus ta. Obergi sõnul on kummaline, et rahalise nõudega tuldi välja mitu aastat hiljem.

Lepp ise seostas tänast kohtuasja tema kõrghoone ehitamise plaaniga, mis tema vastastele ei meeldi, ning 2. veebruaril samas kohtus ette tuleva tema enda hagiga ammuse vastase Ain Pajo vastu.

Lepa sõnul noppis pankrotihaldur nõuete seast välja maksuameti oma, kahjustades sel viisil teiste võlausaldajate huve.

Lepa Kaubakeskuse kõrval asuva Pärnu Vana Turu omanik Ain Pajo, kellega Lepal olid omal ajal maavaidlused, ütles, et talle tundub mõni asi Neptuni pankrotis küll tahtlik olevat. ?Kui äri untsu läheb, võiks oma eksimusi tunnistada, mitte aga teisi süüdistada,? leidis ta.

Pajo hinnangul pole Lepa majandusseis kuigi roosiline, sest võlgu on rohkem kui varasid, mis pealegi kõik pankadele panditud.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:09
    Otsi:

    Ava täpsem otsing