Savisaar seda ja Savisaar teist!

Edgar Savisaar 02. veebruar 2004, 00:00

Et Äripäeva 30. jaanuari kaanelugu oli üles ehitatud tänitamisele "Savisaar seda ja Savisaar teist!", siis leian, et minulgi on õigus artikli kohta oma arvamust avaldada. Seda enam, et nendest vastustest, mis saatsin artiklit kirjutanud ajakirjaniku küsimustele, ei jõudnud mitte kõik ajalehte.

Nagu teatas artikli ilmumise päeval Raepress: Mina olen hotelli Palace ümber käivas vaidluses tegutsenud vaid linnavalitsuse järjepidevuse huvides. Kui ma kedagi olen toetanud, siis on see minu eelkäija linnapea ametikohal Tõnis Palts. Tema juhitav linnavalitsus võttis 2001. aastal vastu vaidlusaluse tagastamisotsuse.

Meie kaitseme seda seepärast, et leiame, et linnavalitsuse tegevuses peab olema järjepidevus, sõltumata sellest, kes on parajasti linnapea. Soovitasin enne artikli avaldamist selle autorile Peeter Raidlale olla tasakaalukam. Olen seda Äripäeva ajakirjanikele ennegi soovitanud. Kahjuks ei võtnud ta minu nõuannet kuulda.

Näiteks tõi ta välja, et Kaasiku vastaspool peab linnavalitsuse kavandatava eelnõu vastuvõtmist kohaliku võimu sekkumiseks kohtuvaidlusesse. Küsimuse asetus näitab, et Peeter Raidla on olnud heas kontaktis meie vastaspoolega. Mina soovitasin, et tal selles keerukas vaidluses oleks hea kontakt ka linna esindava Aivar Pilve advokaadibürooga. Siis saaks rääkida tasakaalustatusest.

Löön lehe lahti ja mis ma näen! Artiklis väljendab "Kaasiku vastaspoole" seisukohta endine abilinnapea Rein Lang. Sellele on seletus. Ning küllalt kõnekas! Artikli autor küsis minult, kas mul on olnud seonduvalt hotelli Palace ümber käivate vaidlustega kohtumisi/nõupidamisi vandeadvokaat Viktor Kaasikuga. Vastasin, et vandeadvokaat Kaasikuga selles küsimuses mitte. See toodi ka lehes ära. Küll aga (ja see jäeti jälle artiklist välja!) on minu juures käinud oma positsiooni selgitamas Kaasiku vastaspoolt esindav vandeadvokaat Jüri Raidla. Ja mitte ainult tema! Käinud on ka Toomas Sildmäe ning Lang. Kokku on sel teemal olnud viis erinevat kohtumist ja kõik Kaasiku vastaspoole esindajatega.

Äripäev aga räägib Kaasikule "abistava käe ulatamisest". Tere hommikust! Veel enam: selle väite kinnituseks kajastab Äripäev Rein Langi kommentaari kui mingit erapooletut tõde. See näitab, et autor pole elementaarsetki kodutööd ära teinud. Ega leheveerul toodud dokumendiregistrist siis ei piisa - dokumente peab oskama ka lugeda! Ning inimestega tuleb rääkida - siis tuleb tarkus!

Lõpetuseks ei jäägi muud järele kui hägune jutt kellegi keskerakondlase firma ekspertiisiaktist, millele tuginedes tehti otsus kaks aastat tagasi, kui Keskerakonda veel linnavalitsuseski polnud! Kontrollisin Keskerakonna büroost järele ning sealt teatati, et sellenimeline härrasmees ei ole üldse enam Keskerakonna liige.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:09
    Otsi:

    Ava täpsem otsing