Telekomi minek taas päevakorral

Raivo Sormunen 02. veebruar 2004, 00:00

Eesti Telekomi börsilt lahkumine tõusis taas päevakorda, kuna möödunudreedene Postimees kirjutas, et rahandusminister Taavi Veskimägi sai valitsuselt volituse Eesti Telekomi aktsiate müügivõimalused ja tagajärjed läbi kaaluda.

Väärtpaberi aktiivsus, mis kolma- ja neljapäeval ära vajus, tõusis reedel taas. Eesti Telekom andis 104 tehingust enam kui pooled ja 33,5 mln kroonisest käibest kaks viiendikku. Aktsia sulgus 117,35 kroonil, korrates sellega kolmapäeval saavutatud viimase nelja ja poole kuu kõrgtaset.

Telekomi müügiteema muutub üha kuumemaks seetõttu, et vastavalt aktsionäride lepingule avaneb mais TeliaSoneral võimalus oma 49%st osalust Eesti Telekomis suurendada. Kuna TeliaSonera on näidanud mitmeid kordi üles huvi saada juhtkontroll Balti telekomifirmades täielikult enda kätte, on Eesti Telekomi aktsia hind püsinud kõrge. Paljud investorid loodavad, et Skandinaavia telekomifirma maksab aktsiate eest 15?20% kõrgemat turuhinda, olgu turuhind pakkumishetkel milline tahes.

Siit koorub välja küsimus, kas TeliaSonera on nõus iga hinna eest Eesti Telekomi ära ostma? Praeguse turuhinna juures peaks ta Telekomi täielikuks äraostmiseks vajama ligi kümmet miljardit krooni, mis on võrdne TeliaSonera aastakasumiga. Teiseks pole täiesti kindel, kas Eesti riik üldse soovib korralikke dividende maksva firma aktsiatest loobuda.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:09
    Otsi:

    Ava täpsem otsing