Stiilne seif kaunistab kontorit

Monica Raud 11. veebruar 2004, 00:00

Ehkki seif oli siiani neljakandiline kast, püüavad seifitootjad, nagu kõik teisedki, ajaga kaasas käia ja oma toodangut võimalikult atraktiivseks muuta. Seif on muutumas osaks büroo ruumikujunduses.

?Praegune trend on näidanud, et aina rohkem tuntakse huvi just selliste seifide vastu, mis kujutavad endast lisaks turvatootele ka sisustuselementi,? kinnitab büroosisustust müüva ASi Intera projektijuht Meelis Kass. Stiili loob eelkõige dekoratiivne paneel, millega seifi uks soovi korral kaetakse. Mitmesugused puitu imiteerivad uksepaneelid aitavad seifil sobida ümbritseva mööbliga, samuti on võimalik korpus tellida just endale meelepärast värvi.

Eritellimusel valmistatud seifid on siiski haruldased, neil on ka üks oluline puudus ? ühekaupa tellitud seifidel ei ole murdvargus- ja tulekindlusklassi sertifikaati. Kui standardvälimus siiski igav tundub, võib valida erinevate värvitoonide vahel, katta rahakapp nägusa esipaneeliga või tellida kasvõi graveeritud käepide. Peaaegu nagu eritellimusel saab seifi näiteks Soome suurimalt seifitootjalt Kaso, kes lisaks mitmekülgsele värvivalikule pakub ka dekoratiivseid esipaneele. Varga- ja tulekindlus säilivad, sest seifi olemus ei muutu.

Seifide valmistamine on seotud väga pikaajaliste traditsioonide ja konkreetsete standarditega ning seifitootjad siin ekstreemsustega just välja ei tule. ?Samas jälle võib pidada ebaharilikuks rahakappi, mis on ratastel,? imestab Meelis Kass. ?Isiklikult ei julgeks sellise konstruktsiooniga toodet küll seifiks nimetada.? Turvalahendusi pakkuva ASi SecuriTec juhataja Rainer Rohtaru räägib, et nende firma on müünud kilbikujulise uksega seife, kuid kallivõitu hinna tõttu on müük olnud vähene.

Kuigi Rohtaru seifis kui sisekujunduselemendis ei kahtle, usub ta, et mida vähem inimesi seifist teab, seda parem. ?Näiteks paigaldades seifi tööruumi, kus käib palju kliente, ei või me iial teada, milline neist võib tulevikus plaanida röövi,? selgitab Rohtaru. ?Näeb ta ju ära seifi asukoha ja võib ka oletada turvaklassi.? Meelis Kass päris sama meelt ei ole. ?Üldiselt ei praktiseerita seda, et seif peab kontoris olema kuskil varjatud kohas,? ütleb ta. ?Kui on ostetud korraliku murdvargusklassiga seif ja see ka põranda külge ankurdatud, siis näitab see pigem firma usaldusväärsust.?

Seifi paigutus kontoris tuleb hoolega läbi mõelda. Kui rahakapp on mõeldud igapäevaseks abimeheks, võiks see asuda kasutaja(te)le võimalikult lähedal. Kui tegemist on väikese seifiga, soovitab Rainer Rohtaru selle normaalsele kõrgusele mööbli sisse paigaldada. Mõni eelistab seifi aga hoopis seina või koguni põranda sisse ehitada. Tulevikku silmas pidades võiks seifis ka väike ruumivaru olla.

Kes oma väärtasju iga hinna eest varjata ei soovi, võib seifi lihtsalt nurka püsti panna ja seina või põranda külge ankurdada. Viimane on väga oluline, et kurikaelad kappi süles või muul moel minema ei tassiks. Enne tuleb muidugi kontrollida, et sein oleks betoonist, mitte küprokiga kaetud. Samas ei tohiks seif paikneda välisseina ääres. Rainer Rohtaru seletab, et niisuguse seifi tühjendamiseks ei tarvitse isegi kontorisse sisse tungida, saab ka läbi välisseina ilma signalisatsiooni käivitamata.

Ka põrand, millele seif oma raskusega toetuma hakkab, peab olema tugev, sest korralikud varahoidjad kaaluvad vähemalt 200 kilo. Et selline mürakas läbi põranda ei vajuks, oleks mõistlik asukohta valides ehitusspetsialistiga nõu pidada.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing