Disney tõrjub kosilasi

Annika Matson 16. veebruar 2004, 00:00

Walt Disney ei vaja koostööpartnerit, selline toon jäi kontserni juhi Michael Eisneri sõnavõtust kõlama neljapäeva hilisõhtul toimunud investorite konverentsil.

Comcast tegi eelmise nädala kolmapäeval Walt Disney aktsionäridele vaenuliku ülevõtmispakkumise, pakkudes iga Disney aktsia eest 0,78 oma aktsiat, mis teeb Disney aktsia väärtuseks 26,47 dollarit ehk kümme protsenti üle aktsia hinna. Analüütikute sõnul oli pakkumine vilets, sest ainuüksi viimase aasta jooksul on Disney aktsia tõusnud 70%.

Kolmapäeval oli Comcasti pakkumise väärtus 54 miljardit dollarit. Pärast ostusoovi avalikustamist on Comcasti aktsia hind aga aina langenud ning reedeks oli see kahanenud 48 miljardi dollarini, kirjutas Wall Street Journal.

Kui Comcast tahab, et see pakkumine läbi läheks ja et ta tõuseks maailma suurimaks meediakontserniks, tuleb tal analüütikute ütluste kohaselt pakkumist suurendada, sest aktsia hind on ainuüksi pärast ülevõtmispakkumise tegemist tõusnud 12%, 26,92 dollarile.

Kui tehing õnnestub, saab Comcastist maailma suurim meediakompanii, kombineerides Disney filmistuudiot, ABC telekanaleid, ESPNi spordikanaleid ja teemaparke ning Comcasti 21 miljonit kaabeltelevisiooni klienti.

?Disney aktsia on väärt 35 dollarit ütles Gabelli Asset Managementi juht Mario Gabelli uudisteagentuurile Bloomberg. Tema sõnul arvestab turg suurema pakkumisega, ükskõik, kas siis Comcastilt või mõnelt teiselt kompaniilt. Turul on liikunud spekulatsioonid, et nüüd kavatsevad omakorda pakkumise teha Time Warner, Liberty Media ja Viacom. Ka investeerimispanga Legg Mason analüütikud Daniel Zito ja Bradley Wilson on seisukohal, et pakkumine peab pärast tugevaid kvartalitulemusi suurenema.

Disney teatas pakkumisega ühel päeval ka detsembriga lõppenud esimese kvartali headest tulemustest. USA suuruselt teise meediakompanii Disney käive kasvas kvartalis võrreldes aasta varasemaga ligi viiendiku võrra, 8,5 miljardi dollarini.

Kontserni puhaskasum oli esimeses kvartalis 688 miljonit dollarit ehk 33 senti. Aasta varem samal ajal oli kasum vaid 36 miljonit dollarit ehk 2 senti aktsia kohta. Majandustulemused olid Wall Streeti analüütikute sõnul oodatust paremad. Kontserni juht Eisner kinnitas majandustulemusi esitledes, et sel aastal loodetakse saavutada 30% kasumi kasv. Lisaks nähakse, et 2007. aastani kasvab kasum kahekohaliselt.

Investeerimispanga Smith Barney Citigroup analüütikud soovitavad Walt Disney aktsiat jätkuvalt osta. Investeerimispanga Credit Suisse First Bostoni analüütikud tõstsid reedel Disney aktsia hinnasihi 31 dollarilt 37 dollarile.

Comcast on kindel, et suudab Disney kasumi lähiaastatel suurendada 800 kuni 1,2 miljardi dollari võrra. ?Pole kahtlust, et mõlematel kontsernidel koos läheks paremini, kui kummalgi eraldi,? ütles Comcasti juhatuse esimees Brian Roberts.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing