Puhkepäeva turismisuudised

ÄP 12. märts 2004, 00:00

Kuhu on kõige parem reisida?
National Geographicu ajakirjanikuna on mu tegevusväli pikka aega olnud terve maailm ja kõik, mis seal sees on.

Lääne tsivilisatsioonist pärit rändurile on väga huvitav jälgida, kuidas inimesed võivad olla õnnelikud väga väikeses külas kusagil Aafrikas või Sri Lankal peaaegu midagi omamata.

Olen näinud, kuidas inimesed tegelikult ei vaja midagi, mis meie meelest on saanud ülioluliseks ? televiisorit ega internetti. Indias võib kohata inimesi, kellel ei ole saapaid jalas ega katust pea kohal, aga nad naeratavad õnnelikult.

Sellised kogemused tasuvad kohalemineku vaeva ja on väärt meelde jätmist.
Priit Vesilindu küsitles Rando Tooming

12.?13. märtsini toimub Tartu messikeskuses aktiivse puhkuse mess Suvi 2004, kus antakse soovitusi saabuva suve edukaks veetmiseks.

Suvi 2004 temaatikaks on reisid, matkad, kohalikud kultuuriväärtused, taluturism, loodusturism, majutus, toitlustus, sport ja harrastused, kultuuriüritused, suvefestivalid.

Osalevad peamiselt siseturismiga tegelevad ettevõtjad, nagu turismitalud, reisikorraldajad, muuseumid, infopunktid. Aktiivse puhkuse pakkujatel on kevadel päris mitu messi, kus osaleda. Maikuus toimub vabaõhumuuseumis EHE ehk käsitöö- ja siseturismilaat. Tartu mess on aga suunatud rohkem Lõuna-Eesti puhkajale. ?Selle ürituse eelkäijaks Tartu Näituste messikeskuses oli mess Elukvaliteet, mille märksõnadeks olid Eesti loodus, keskkond ja selle kaitse,? tutvustab üritust ASi Tartu Näitused projektijuht Sander Sabur. ?Nime Suvi 2004 all toimub mess esimest korda, muutunud on veidi ka messi temaatika ja rõhuasetus.?

SASi kodulehel www.scandinavian.net on üleval spetsiaalselt internetibroneeringuteks kehtivad soodushinnad, mida mujalt ei saa.

Valikus on piletid 40 sihtpunkti Euroopas. Internetis broneerides on ka teenustasud madalamad. Näiteks 2100 krooni eest saab edasi-tagasipileti Amsterdami, Brüsselisse, Berliini, Prahasse, Pariisi, Münchenisse, Frankfurti, Viini, Stuttgarti jt sihtkohtadesse, odavaim pilet, 1400 kr eest, on pakkuda Stockholmi. Lisanduvad lennujaamamaks ja broneerimistasu.

Esmaspäevast alustab Tallinnast lende Soome sisemaale Söder Airlines, pakkudes uue lennuliini avamise puhul soodushindu.

Soodustus on kuni 2. maini Tallinna?Tampere?Tallinna liinil 550 krooni suund, Tallinna?Oulu?Tallinna liinil 700 krooni suund. Hinnale lisanduvad lennujaamamaksud. Lennatakse Tamperesse ja sealtkaudu edasi Oulu ning Kittilässe. Tamperes saab ümber istuda ka tuntud Euroopa odavlennufirma Ryanairi lennukitele, mis stardivad Soomest Frankfurti ja Londonisse.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:23
    Otsi:

    Ava täpsem otsing