Bagdadis tapeti Eesti aukonsul Soomes

ÄP 23. märts 2004, 00:00

Inseneri- ja projekteerimisfirma AIR-IX OY tegevdirektor Jorma Antero Törönen viibis Iraagis Soome äridelegatsiooni koosseisus. Teine surma saanud ärimees oli Seppo Haapanen, Ensto Utility Networksi müügi- ja turundusjuht, vahendasid Delfi ja Soome uudistekanalid.

Mehi tulistati, kui nad olid muust grupist eraldi teel Iraagi energiaministeeriumi. Nende autot tulistati mööduvast autost, ründajad põgenesid sündmuskohalt. Tõenäoliselt oli tegemist juhusega, mingit muud põhjust soomlaste tulistamiseks ei nähta.

Soome delegatsioon, kuhu kuulusid ka Fortumi, Valtra, UPM-Kymmene, YIT, Wärtsilä, Biohiti ja Defeci esindajad, sõitis Iraaki laupäeval, et uuesti sõlmida Iraagi sõja puhkedes katkenud ärisidemed. Nädal aega kestma pidanud visiidi asemel lahkub Soome delegatsioon Iraagist esimesel võimalusel, vahendas YLE.

Soomes tegutses seni Eesti välisministeeriumi andmetel neli Eesti aukonsulit: Aulis Rautio Kotkas, Jyrki Ristiluoma Oulus, Jorma Antero Törönen Tamperes ja Keijo Aarre Virtanen Turus.

President Rüütel autasustas 2001. aastal Töröneni Valgetähe III klassi teenetemärgiga, vahendas Delfi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing