Hansapank uute laenude liider vaatamata kõrgemale intressile

Inno Tähismaa 29. märts 2004, 00:00

?See ei tohiks mingil juhul nii olla! Siin peab olema mingi viga,? kommenteeris intresside võrdlust teiste pankadega Hansapanga jaepanganduse juht Andres Liinat. ?Meie rehkenduste järgi oleme teiste turuosalistega püsinud vahemikus miinus 0,07% kuni pluss 0,55%. Enamikul kuudel on vahe jäänud 0,15% piiresse.? Liinati sõnul poleks võimalik 1,4 protsendipunkti kõrgema intressiga laenu müüa.

Juuresoleva tabeli koostamiseks on aluseks võetud käesoleva aasta esimese kahe kuu uute eluasemelaenude maht ja kaalutud keskmine intress. Hansapangast madalamat intressitaset pakkusid nädal aega tagasi ka pankade telefonidel vastanud klienditeenindajad.

Vaatamata kõrgemale intressitasemele hoiab Hansapank liidrirolli uute laenude turul. Hansapangast aasta esimese kahe kuuga välja antud uute eluasemelaenude maht on võrreldav ülejäänud pankade kogumahuga.

Sampo Panga avalike suhete juht Anneli Rõuk peab sellise olukorra põhjuseks Hansapanga suurust ja klientide arvu. ?Üheks põhjuseks on inimeste mugavus ning levinud eksiarvamus, et kodupank pakub alati kõige paremaid tingimusi,? ütles Rõuk. ?Ollakse kindlad, et teised pangad ei suuda nagunii nii häid tingimusi pakkuda ning et panga vahetamine on keeruline ning aeganõudev protsess.?

Keskmiste intresside võrdluses pakub Sampo Pank praegu kõige odavamat laenu. Samas on Sampo väljastatud uute eluasemelaenude maht kõige väiksem.

Andres Liinat põhjendas anomaaliat intressitasemete ja väljastatud laenude mahu vahel lisaväärtusega, mida üks või teine pank suudab laenule lisaks pakkuda. Nii näiteks mõjutavad laenuvõtmist arvelduskeskkond ja lojaalsusprogrammid. Näiteks Hansapanga puhul tihedam sularahaautomaatide ja kontorite võrk. Samuti mõjutab keskmist intressi kliendi segment: madalama finantsvabadusega ja väiksema omafinantseeringuga klientidel on kõrgem riskimarginaal.

Eesti turule sisenenud Parex Bankalt polnud võimalik andmeid saada. ?Parex keskendub Eestis äriklientide teenindamisele, seetõttu on eluasemelaenude osa panga laenuportfellis väike,? ütles panga juht Loit Linnupõld. ?Eluasemelaenude väikese mahu tõttu ei ole korrektne avaldada ka laenude mahtu kuude lõikes ja nende kaalutud keskmist intressi.?

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing