Leedo lubab vaidluses maksuametiga minna riigikohtuni

Peeter Raidla 08. aprill 2004, 00:00

Märtsi viimasel päeval jäi maksuametiga nõusse ka Tallinna ringkonnakohtu halduskolleegium, leides, et Saaremaa Laevakompanii peab nõutud summa riigile maksma.

Jutt on 2002. aasta juunis tehtud maksuameti ettekirjutusest, kus nõutakse, et AS Saaremaa Lavakompanii tasuks 1999. aasta eest täiendavalt tulumaksu enam kui 620 000 krooni. Maksuamet heidab laevakompaniile ette tehinguid ASi Saare Finants aktsiatega, kus Saaremaa Laevakompanii algul ostis 5 miljoni krooni eest Saare Finantsi aktsiaid ja müüs need samal aastal 1 miljoni krooni eest ASile Holostovi Kinnisvarahaldus.

Nii Saaremaa Laevakompanii kui ka Holostovi Kinnisvarahaldus kuuluvad sajaprotsendiliselt Vjat?eslav Leedole, mis saigi aluseks maksuameti väitele, et laevakompanii on tahtlikult oma tulusid vähendanud.

Leedo leiab, et kõik toimus seaduspäraselt. ?1999. aastal oli Saare Finants kahjumis ning vastavalt sellele arvestasid audiitorid välja ka aktsia hinna,? ütles ta. ?Saarte ja mandri vahel toimuvat praamiühendust doteeriv riik ise nõudis meilt, et laevakompanii keskenduks üksnes laevaliinidele. Nii et meie tegime seda otsesel riigi nõudmisel. Minu jaoks on ju ükskõik, kas Saare Finantsi omanik on Saaremaa Laevakompanii või Holostovi Kinnisvarahaldus.?

Kõnealuses maksuameti ettekirjutuses oli teisigi nõudeid (kokku ligi 815 000 krooni ulatuses), ent neid Saaremaa Laevakompanii ei vaidlustanud. Maksu- ja tolliameti pressiesindaja Aivar Pau sõnul puudutasid need laevakompanii tehinguid offshore-firmadega aastail 1995?1997 ning 2000.

Ettekirjutuse kohaselt vähendas Saaremaa Laevakompanii neil aastail tahtlikult oma maksukoormust, viies maksuvabalt välja ettevõtlusest saadud tulu maksuvabades piirkondades registreeritud äriühingutesse, mis olid laevakompanii enda kontrolli ja juhtimise all.

Saaremaa Laevakompanii nõukogu liige Aivar Jõgi kinnitas, et nad saavutasid juba 2002. aastal nende nõuete osas kohtuvälise kokkulepe ning vastavad summad on maksuametil ammu käes.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:20

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing