Koplisse tasub investeerida pikas perspektiivis

Monika Kuntsel 10. mai 2004, 00:00

Kui on piisavalt vahendeid ning aega oodata, võib Koplis tehtud kinnisvaraostust pikas perspektiivis vägagi tulus investeering kujuneda.

Põhja-Tallinna linnaosa areng on toimunud ebaühtlaselt. Kiire progressi on läbinud eelkõige kesklinnapoolne Põhja-Tallinna osa, mida katab tihe ühiskondliku transpordi võrk. Lisaväärtusena parandab piirkonna elukvaliteeti Stroomi ranna ja sellega piirneva pargi heakorra pidev paranemine. Samuti tõstab väärtust vanemate kortermajade aktiivne renoveerimine ning uute ehitamine, mis on positiivselt mõjunud terve piirkonna mainele.

Suurimateks miinusteks on jätkuvalt madal turvalisuse aste ja elamufondi suhteliselt kõrge vanus.

Põhja-Tallinna kinnisvaraturust rääkides tuleb selgelt eristada kahte regiooni: Kalamaja-Pelgulinna-Pelguranna piirkonda ning Koplit. Kesklinna lähedusest ja kiirelt paranenud heakorrast tulenevalt on esimene nimetatutest suhteliselt kõrgelt hinnatud ning enam-vähem ühtlase hinnatasemega.

Mõnevõrra vähem hinnatud on Pelguranna paneelkorterid, kuid suhteliselt väikese üldpinna tõttu on ka sealsete elamispindade hinnad tänaseks ületanud hinnataseme 10 000 kr/m². Juba paar aastat tagasi olulise hinnahüppe läbinud Kalamaja korterite kõrval on ostjate seas üha enam populaarsust võitnud ka Pelgulinn, mistõttu on kasvanud nõudluse tõttu ka seal hinnad kiirelt kasvanud. Viimase aastaga küünib Pelgulinna korterite hinna kasv umbes 20 protsendini. Kopli eristub ülejäänud Tallinnast selgelt ning reageerib linnaosana turumuutustele suhteliselt aeglaselt. Muutused toimuvad seal üks-kaks aastat hiljem, võrreldes muude piirkondadega. Seetõttu on kiire hinnakasv kergitanud sealsete elamispindade hindu viimase kuue kuu jooksul kõige enam. Hinnakasvu suuruseks aastasel baasil võiks hinnata koguni 20?25%. Ostjateks on eelkõige samas piirkonnas elavad või elanud inimesed, kellel suure hinnatundlikkuse tõttu pole soodsamat alternatiivi ja keda ei häiri Kopli madal maine.

Põhja-Tallinna arengu võtmeks saavad tõenäoliselt muutused Paljassaarel ning Põhjaväila rajamine. Aktiivsemat tegevust kummagi projekti osas pole siiski lähima paari aasta perspektiivis ette näha, mis hoiab tagasi ka Kopli senisest kiiremat arengut.

Piirkonna arengu selgeks indikaatoriks on uued korterelamud, mida praegu rajatakse kõigis linnaosades, v.a Koplis. Põhjuseks on piirkonna maine ja vähehinnatud keskkond, mistõttu ei pruugi uue korteri turuväärtus olla ehitusmaksumusest kõrgem.

Kuigi logistiliselt soodsa ja looduskauni mereäärse asukoha poolest võiks Põhja-Tallinna tagumisest osast kujuneda vägagi kõrgelt hinnatud elurajoon, lükkub selle realiseerumine tõenäoliselt aastakümnete taha.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing