Jäätisetootjad pürivad välisturule

Liis Kängsepp 27. mai 2004, 00:00

Endiselt on kasvutrendis Läti ja Leedu turud, kuhu jõuabki lõviosa siit eksporditavast jäätisest. ?Oma kauba müük Lätti on jõudsalt kasvanud,? oli ASi Balbiino juhataja Riho Niils eilsel pressikonverentsil rahulolev. Koostöös partneritega on Balbiino turuosa Lätis praegu 10%.

Niilsi sõnul vahetatakse aktiivselt kontakte ka Rootsi ja Soome suunal ning otsitakse partnerit Saksamaal. Seni läheb Saksamaale alla 1% kogu ekspordi mahust ning edasimüüjateks on väikepoodnikud, kes ?on kunagi Baltimaadest sinna lahkunud?.

?Praegu on eesmärgiks seatud, et eksport peab kasvama suuremaks kui koduturg,? lisas Niils, kelle sõnul on plaanis täita see eesmärk järgmise aasta jooksul. Juba tänavu nelja kuuga kasvas Balbiino eksport 110%. Balbiino peamine konkurent Eestis AS Tallinna Külmhoone lubas eile oma ekspordikäibe saata, kuid lehe trükkimineku hetkeks ei olnud need veel saabunud. Balbiino turundusjuhi Teet Anieri sõnadest võis siiski mõista, et ka Külmhoone eksport eelmisel aastal kasvas. Samas rõhutas Anier, et Külmhoone ekspordi kasv on suuresti seotud Leedu tehase sulgemisega, mistõttu toodi kogu tootmine Eestisse.

Aprillis alustas Tallinna Külmhoone oma jäätiste müüki Soome turul. Tänaseks on Helsingi piirkonna poodidesse jõudnud 13 nimetust Eesti jäätist. ?Sealsest käibest on veel vara rääkida, sest enamiku toodete müük algas alles selle kuu alguses,? ütles Külmhoone turundusjuht Piret Sauter, kelle sõnul sai Soome esimeseks uueks turuks Baltimaade kõrval valitud just läheduse tõttu. ?Soome turiste käib Eestis ju väga palju, võib eeldada, et nad on meie jäätiseid siin proovinud.?

Järgmisel nädalal alustatakse põhjanaabrite juures sooduskampaaniatega, põhjalikumat imagokampaaniat ei ole praegu plaanis korraldada ning edasistest välisvallutustest Külmhoone veel rääkida ei soovi. ?Kontaktide vahetus tootja poolelt käib niikuinii kogu aeg ja silmad tuleb lahti hoida,? tõdes Sauter siiski.

Balbiino müüs tänavu nelja kuuga 1057 tonni jäätist, mis on 40% rohkem kui eelmisel aastal samal ajal. Kogukäive oli 76,2 miljonit, mis on veerandi võrra suurem 2003. aasta esimese nelja kuu käibest. Jäätise müük moodustab Balbiino käibest 50%.

Edukalt läheb ka mõlemal ettevõttel ka teiste külmutatud toidukaupade müük.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing