Tulekahju kahjustab vara kõige enam

Tuuli Kalberg 27. mai 2004, 00:00

Tulekahju ohuallikaks võivad osutuda naabrid. Isegi kui tuli korterisse ei jõua, võib elamine kannatada saada suitsu, tahma ja kustutusvee tõttu.

Kindlustus hüvitab kahju, mille põhjuseks on tulekahju, tahm, suits ja tulekustutusvesi, samuti pikselöök, plahvatus või lennuavarii.

Teine puhkusel viibiva korteriomaniku vara ohustav tegur on veekahju. Eriti ohustatuna võivad end tunda kortermajade elanikud. Korteriomaniku veekraanid võivad küll olla korralikult kinni keeratud, kuid naabrid ülemistelt korrustelt võivad olla hooletud. Kindlustus hüvitab kahju, mille põhjuseks on tehnosüsteemidest, aga ka purunenud akvaariumist välja voolanud vesi või vedelik. Tehnosüsteemide all peetakse silmas hoonesisest veevarustus-, kanalisatsiooni- ja küttesüsteemi.

Kolmas oluline riskiallikas on murdvargus. Valvesignalisatsioonist on küll abi, kuid sissetungimisega seotud kahjust ei pääse. Kadunud on ka see osa varast, mis enne turvafirma valvemeeskonna kohaletulekut kaasa jõuti võtta. Murdvarguse puhul hüvitatakse kadumaläinud, samuti allesjäänud, kuid lõhutud või rikutud kodune vara. Vandalismi puhul hüvitatakse kahju, mille on põhjustanud kolmandad isikud. Lisaks neile saab kindlustada rahest, tormituulest tekkinud kahju ? tuulepurustused või sademekahjud.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing