Virtuaalserveri rent väikefirmale

Mario Hallaste 27. mai 2004, 00:00

Virtuaalserveri rendil peab arvestama selle tehnilistes parameetrites väljenduva kvaliteediga. Toanurgas töötav Pentium, millele on antud ka serveri ülesanded, pole kindlasti piisav. Usaldusväärsem on spetsiaalses kliimakontrolliga ja turvatud serveriruumis töötav dubleeritud toiteallika ja võrguühendusega server. Oluline on ka võrguühenduse kiirus, mis peaks olema vähemalt kümme megabaiti sekundis.

Kui mõned ülalnimetatud näitajatest ei vasta standarditele, võib see valmistada kodulehe omanikule ebameeldivusi ? madala töökindlusega serverist tulenev aeg-ajalt kättesaamatu koduleht jätab ebausaldusväärse mulje. Samuti ei jõua katkestuste ajal kohale e-kirjad ja tulemuseks on parimal juhul väärtusliku tööaja kaotsiminek, halvemal juhul saamata kontakt uue kliendiga.

Varukoopiate tegemine on samuti tähtis, eriti dünaamiliste lehtede puhul. Kui sisu pidevalt uueneb, võib osutuda võimatuks sisu taastada, kui virtuaalserveri pakkuja pole piisavalt tihti teinud varukoopiaid. Normaalne kopeerimine on vähemalt kord päevas.

Mõni virtuaalserver sisaldab lisavõimalusena veebipõhist haldamist. Sel juhul saab klient ise muuta seadistusi, lisada e-posti aadresse ning kasutada veebipõhist FTP-klienti. Muutused jõustuvad kohe.

Kui tellida koduleht veebidisainifirmast, võivad nad ühe osana teenusest pakkuda virtuaalserverit. Olge ettevaatlik ja uurige, kas nende pakutav vastab teie vajadustele. Kliendile märkamatult võib ta saada kodulehe disainiga kaasa alla keskmise töövõimeaja ja keskmisest kõrgema hinnaga virtuaalserveriteenuse.

Teenusepakkujat valides on üheks võtmeteguriks hind ja selles sisalduv teenuste hulk. Odavate andmesideteenuste tõttu turule on tulnud väikeettevõtjaid, kes pakuvad virtuaalserveriteenust eriti soodsalt (nt 25 kr kuus). Nende valikul olge kvaliteedi osas eriti ettevaatlik. Võrdluseks: korraliku teenusepakkuja keskmine hind jääb saja krooni ringi. Odavatel pakkujatel võib esineda sidekatkestusi, mille ajal firma koduleht pole kättesaadav ja e-kirjad ei liigu. Lubatavad on ainult ette planeeritud katkestused (nt kord kuus pühapäeva öösel ja nädalase etteteatamisega). Lisaks võib odava pakkujaga suheldes tekkida pause, mille vältel nad ei võta telefoni ega vasta e-kirjadele.

On firmasid, mille hinnakiri sisaldab mõttetult suuri lisatasusid. Kui tavaliselt saab 25 e-posti aadressi lisaks 25 krooniga ja mõne firma hinnakirjas on nende kogus piiramatu juba põhipaketis, siis leidub firmasid, kus ühe e-posti lisa-aadressi hind on 30 kr kuus. Seda võib pidada kliendi teadmatuse ärakasutamiseks.

Kui virtuaalserveri tellimisest on möödas aastaid, on soovitav üle vaadata virtuaalserverile kuluvad summad ja uurida turgu.

 • Kui soovite kontrollida kodulehe töövõimeaega, siis registreeruge aadressil www.siteuptime.com , mis pakub tasuta võimalust monitoorida serverit ja hoiatab, kui server on kättesaamatu.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

  Vaata kogu kava
  Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
  06. December 2011, 19:34
  Otsi:

  Ava täpsem otsing