FC Flora võlgneb maksuametile 20 miljonit krooni

Liis Kängsepp 03. juuni 2004, 00:00

Pohlaku sõnul on võlal kaks allikat. Esimene neist on eelmisel ja üle-eelmisel aastal tekkinud võlg, mille otseseks põhjuseks oli staadioni ehitusest tingitud rahapuudus. ?Võtsime endale kohustuse, paraku muutus poliitiline kliima meile ebasobivaks ja jäime ehitusarvete tasumise juures omapead," ütles Pohlak, kelle hinnangul ei tohi unustada, et Eestis puudus varem rahvusvahelistele nõuetele vastav jalgpallistaadion.

?Klubi võttis endale vastutuse ja likvideeris selle probleemi, sattus ise raskustesse, aga tuli sealt omal jõul välja," kommenteeris Pohlak. ?Usun, et selles olukorras on normaalne, et riik aitab staadioni valmis ehitada.?

Võla teiseks allikaks on kohtuvaidlus maksuametiga, mis praeguseks on jõudmas kohtuvälise kokkuleppeni. Pohlaku sõnul on kokkuleppelt praegu puudu veel vaid allkirjad. Kui paberid saavad allkirjastatud, kujuneb FC Flora maksuvõlaks praeguse 20 miljoni asemel 4?5,5 miljonit krooni.

?Nagu paljud teised ettevõtted saime meiegi omal nahal tunda maksuameti pahupoolt, mis Tõnis Paltsi rahandusministriks olemise ajal sai õnneliku lõpu maksuameti reformi näol,? viitas Pohlak. ?Polnud juhuslik, et just sellel perioodil tekitati teatud inimestele probleeme ja koos probleemidega tekkisid ka kodanikud kes probleemidele ?lahendusi pakkusid?,? selgitas ta.

Tänavu on FC Flora tasunud makse 1,7 mln krooni eest, kus on sees ka maksegraafikujärgne maksuvõla kustutamine.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:30
    Otsi:

    Ava täpsem otsing