Salvestusseade protokollib ise koosolekut

Indrek Kald 15. juuni 2004, 00:00

Salvestusseadmed võimaldavad säilitada nii koosolekute kui oluliste telefonikõnede helikoopiaid. Hiljem saab neist kiiresti otsingut teha.

Kõnesalvestusi kasutatakse igapäevatöös üha enam. Telefonitsi tehakse lepinguid, telefoni teel võetakse vastu tellimusi, lepitakse kokku kauba kogused, müügitingimused, tarneajad jms. Samuti saab kõnesalvestusi kasutada teenindajate töökvaliteedi analüüsiks ja parema teeninduse õpetamiseks. Hiljem on tänu salvestatud kõnedele võimalik kolleegidega arutada, kuidas suhelda paremini näiteks emotsionaalsete või probleemsete klientidega.

Telefonikõne salvestus võib olla vajalik ka erialaspetsialistidele, kes saavad seeläbi analüüsida telefonikõnes öeldut. Näiteks arstil on võimalik hiljem kuulata, kuidas helistaja kirjeldas vaeguse sümptomeid ja juristid saavad dokumenteerida oma tähtsaid kõnelusi.

Lisaks telefonikõnede salvestamisele saab kõnesalvestusseadmeid kasutada ka näiteks koosolekul toimuva säilitamiseks, seda saab teha lisamikrofoniga. Omakorda võib sellisel teel kogutud materjali soovi korral kasutada hilisemaks protokolli tegemiseks. Samuti on võimalik saata salvestust e-posti teel koosolekul osalenutele, olgu siis tegemist kolleegidega samast ettevõttest või välisriigist pärit äripartneritega.

Juhtidele pakub lisavõimalusi dikteerimise süsteem. Näiteks saab firmajuht dikteerida talle sobilikul hetkel kirju ja oma mõtteid, mida sekretär hiljem vajalikul kujul vormistab. Samuti kasutatakse kõnesalvestust dispet?erite ja finantsdiilerite kõnede salvestamiseks. Salvestus on rakendatud tööle ka andmekogumiskõnedest tagavarakoopiate tegemiseks. Siin kohal saab mainida elanikelt näitude kogumise telefone (nt Tallinna Vesi, Eesti Energia, majahaldajad, haldusfirmad jms).

SCR USB, hind 3500 kr.

Seade on mõeldud neile, kes soovivad salvestada telefonikõnesid automaatselt oma arvutisse. SCR USB on liides telefoni või telefoniliini ja arvuti USB-pordi vahel. SCR USB töötab automaatselt. Koos seadmega tarnitav tarkvara arhiveerib tuhandeid tunde salvestatud telefonikõnesid. Ühe arvutiga samaaegseks salvestamiseks saab ühendada kuni kuus SCR USB seadet korraga. Seadet saab kasutada ka süsteemitelefonide puhul.

SCR USB salvestab telefonikõned arvutisse, mällu suurusega üks gigabait mahub kuni 240 tundi telefonikõnede salvestusi. Seade pakub laialdast valikut salvestiste otsimise võimalusi. Komplektis on vajalik riistvara, tarkvara ja kaablid. SCR USB toetab operatsioonisüsteeme Windows 98, 2000 ja XP.

FP175, hind 15 300 kr.

FP175 on uudne süsteem telefonikõnede salvestamiseks. See ainulaadne telefon on loodud salvestama kõrge kvaliteediga 175 tundi kõnesid tavalisele CD-R plaadile. FT175 sisaldab rea tehnoloogilisi uuendusi. Nendeks on ultraõhuke CD-kirjutaja ja efektiivne audiofaili pakkimine. CDga kõnesalvestustelefon FP175 on integreeritud kõnesalvestajaga, kõnede salvestamine toimub automaatselt. FP175 kasutab standardset CD-R plaati. Ühele CD-le mahub kuni 175 tundi salvestusi, arvuliselt ligi 15 000 helifaili. Analoogliinilt salvestamine ja arvutisse arhiveerimine käib üle kohtvõrgu LANi. FP175 sisaldab sisseehitatud automaatvastajat, sisemist telefoniraamatut enam kui 500 numbri ja nimega ja kõnelemisel käsi vabaks jätvat seadet. Aparaat töötab standardtelefoniliinil ega vaja paigaldusel erilisi oskusi.

CR-PRI, hind 47-180 000 kr.

Kõnesalvestussüsteemiga CR-PRI saab salvestada kõnesid ja fakse ISDN 2M liinilt. Salvestuse kohta säilitakse osaliste telefoninumbrid, täpne kellaaeg ja salvestuse kestvus. CR-PRI sisemise kõvaketta maht on kuni 27 600 tundi telefonikõnesid. Mugavalt saab luua ka erinevaid helistajagrupp, keda kindlasti siis salvestatakse või ei salvestata. Kõnesid saab otsida ja kuulata samalt seadmelt või üle kohtvõrgu (LAN). Sisseehitatud CD-kirjutaja võimaldab automaatselt luua salvestuste tagavarakoopiaid, mida saab taasesitada iga arvutiga. Digitaalne kõnesalvestaja pakib reaalajas kuni 30 kanalit. Salvestada saab samuti kuni 30 kanalit korraga. Võimalik on osta ka 4, 8, 16 ja 30 kanaliga seadmeid. Salvestuste arvutisse edastamiseks kasutatakse LAN-võrguliidest. CD-kirjutaja abil on lihtne teha tagavarakoopiad. Allikas: Fintall Sendex

digidiktofon, hind 2490 kr.

Digidiktofonid on oma lisavõimaluste poolest laialdaselt kasutust leidnud ka kõnesalvestusseadmetena. Audioline VR 500 mudelil on komplektis kaasas USB-juhe, telefonikõnede salvestamise adapter, lisamikrofon, kõrvaklapid ja laserplaat kõnesalvestuse tarkvaraga. Lülitades diktofoni telefoniliinile (ka juhtmeta telefoni puhul) saab täisautomaatselt kõik sisse ja väljahelistatavad kõned failideks salvestada, hiljem on võimalik neid ka arvutisse arhiveerida. Audioline VR500 kaalub 43g ja pakub üle 8 h digisalvestust. Allikas: www.phone.ee

  • Meelis Valtna, Pindi Kinnisvarahalduse projektijuht:
    Kuna meie ettevõte tegeleb kinnisvara haldusküsimustega, suhtleme aktiivselt ja suures mahus klientidega. Telefoni teel meile jäetavad haldusküsimused või avariiteenuste info saame arhiveerida Feature Phone?i abil.

Erinevatest salvestusseadmetest valisime just selle, sest lahendus on kvaliteetne ja n-ö lollikindel. Arvutitel on sageli omadus kasutajale mitte alluda ja lisaks halvavad võimalikud kokkujooksmised ja taaskäivitamised reaalajas kõnesalvestuse võimaluse. Feature Phone on sõltumatu süsteem, mis kasutab salvestamiseks CDR-plaate. Ostame selleks kvaliteetseid plaate, et tagada andmete säilimine.

Kuna salvestussüsteem kasutab kõne pakkimist, siis kulumaterjali meil praktiliselt pole ? paari kuu peale kulub üks CDR-plaat. Reaalsuses vahetame plaate iga nädal, kuid seda põhjusel, et oleks omal lihtsam arhiveerida.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:43

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing