Miljarditivoli sai rohelise tule

Gea Velthut-Sokka 18. juuni 2004, 00:00

Riigikohus otsustas kolmapäeval mitte võtta menetlusse Skoone bastioni rentniku TÜ Mahyd & Skone kaebust ringkonnakohtu varasema otsuse kohta, mis tunnistas Tallinna linna hagi alusel tühiseks Mahyd & Skone rendilepingu.

Tallinn soovis tühistada Mahyd & Skone rendilepingu selle õigustühisusele viidates, sest oli sõlminud Taani Tivoli esindajatega heade kavatsuste leppe 1,5 miljardi krooni investeerimiseks kõnealusele alale vanalinna äärde lõbustuspargi ehitamiseks. Esimese astme kohtus linn kaotas, teises võitis. Tallinna soovib lõbustuspargi ehitada Kopenhaagenis lustlat opereeriva Taani Tivoli tütarfirma Tivoli International AS. Tallinna linnavalitsus on lubanud anda selleks maad kasutada.

?See on väga hea uudis!? hüüatas Tallinna ettevõtlusameti juhataja Kairi Teniste. ?Nüüd saavad asjad liikuma hakata.?

Tema sõnul võiks linnavalitsuse ja -volikogu nõusolekul tivoli arendustegevus alata juba augusti lõpus.

?Oleme investoriga pidevas kontaktis olnud ja minu teada on nad jätkuvalt väga positiivselt meelestatud ning pole Tallinna projektist loobunud,? ütles Teniste.

Ta lisas, et kohtuvaidluse aega ei lastud raisku minna, vaid nii Tallinna linnavalitsus kui ka Tivoli International jätkasid tööd vähemalt 100 miljoni euro ehk poolteise miljardi kroonise lõbustuspargi rajamiseks Tallinna.

Ette on valmistatud uus heade kavatsuste protokoll, mis juhul, kui linnavalitsuse kabinet selle heaks kiidab, tuleb esmaspäevasel linnavalitsuse istungil arutlusele.

?Augusti lõpuks tahame olla nii kaugel, et kõik on kindel ja otsustatud. Sisuliselt võiks siis alata arendustöö,? kinnitas Teniste. ?Loomulikult on vaja ka volikogu otsust, kuid vähemalt linnavalitsus toetab projekti kogu hingest. Tegemist on ikkagi suurima Tallinna tehtava välisinvesteeringuga.?

Sel kevadel andis Taani Tivoli International ASi asepresident Mads Vaczy Kragh mõista, et kohtuvaidluse venimine Skoone bastioni maa ümber võib Tivoli suurinvesteeringu viia Tallinnast mujale, välistatud pole Poola või Läti.

Tivoli Internationali siinne esindaja, konsultatsioonifirma TP Grupi nõunik Anne Luik ütles, et Riia ja Varssavi on endiselt varuvariantidena olemas, kuid tõenäoliselt eelistab arendaja siiski Tallinna. ?Lepingud võtavad siiski aega, niipea veel koppa maasse lööma ei hakata,? nentis ta.

Suur osa bastioni maast oli 1990. aastate alguses 50 aastaks tasuta rendile antud tulundusühistule Mahyd & Skone, kes soovis bastionile rajada keskaegset teemaparki.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:33
    Otsi:

    Ava täpsem otsing