Riikliku riskikapitalifondi loomine venib

Kristiina Randmaa 07. juuli 2004, 00:00

Nimelt teatas ministeerium kuu aega tagasi, et vajab fondi rahastamisskeemi väljatöötamiseks lisaaega. Ministeeriumi pressiosakonna teatel nõuavad sellised strateegilise tähtsusega ja mahukad otsused rohkem aega. ?Ei taha ju kiirustades asju teha, sest see mõjutab olulisel määral riigi rahakotti,? ütles ministeeriumi pressiesindaja Annika Loigu.

Rahandusminister Taavi Veskimägi on varem öelnud, et suhtub skeptiliselt riskikapitalifondi loomise ideesse, soovimata võtta riigi rahaga liigseid riske. ?Väga kerge on raha toimetada mingisse fondi, kuid vaja on kontseptuaalset lähtekohta, et mis kännu tagant see meid välja aitab,? märkis ta.

Plaani järgi nõuaks riskikapitalifondi loomine riigi stabiliseerimisreservist 500 miljonit kuni 4 miljardit krooni, vastavalt kahele konkureerivale kavale. Nimelt tahab ühelt poolt oma versiooni fondist ellu viia valitsus, teiselt poolt Strateegiliste Algatuste Keskus (SAK).

Uue tähtaja järgi saadab rahandusministeerium oma versiooni fondi rahastamisskeemi osas majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumisse 16. juuliks.

Majandus- ja kommunikatsiooni pressiosakonna andmetel loodetakse küps fondi-projekt valitsusse saata juuli lõpus.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing