Google?i aktsia tuleb kallis

Tõnis Oja 28. juuli 2004, 00:00

USA aktsiaturgudel langes Dow Jonesi tööstuskeskmine esmaspäeval 0,30 punkti ehk 0,00% võrra, Nasdaqi koondindeks langes selle aasta madalaimale tasemele.

Laiemat turusektorit iseloomustav indeks S&P 500 langes 0,20%, 1084,04 punktini, mis on indeksi madalaim sulgemisväärtus viimase seitsme kuu jooksul. Peamiselt tehnoloogiasektori ettevõtete aktsiate hinnaliikumist peegeldav Nasdaqi koondindeks oli nii madalal viimati kümme kuud tagasi. Analüütikute-arvajate meeli erutab otsingumootori Google avaliku esmaemissiooni (IPO) eeldatav aktsia hinnavahemik, mis on paljude meelest kallis nii absoluutväärtusena kui ka suhtarvuna. Google kuulutas pakkumise hinnavahemikuks 108?135 dollarit aktsia. USA IPOde ajaloos on olnud vaid ühe aktsia hind kõrgem. Selleks oli raudteekompanii Chicago and North Western Holdings, mis läks 1989. aastal börsile hinnaga 189,65 dollarit aktsiast. Kui arvestada, et väikeinvestor, kes soovib emissioonis osaleda, peab märkima vähemalt viis aktsiat, peab ta viimaste aastate ühe kuumimaks peetava (vähemalt enne IPOt) emissioonil osalemiseks käima välja vähemalt 540 dollarit ehk 7000 krooni. Tõenäoliselt on IPOks vajalik minimaalne summa veel kõrgem.

Juba praegu on teada, et Google?i omanikud ja juhid müüvad IPO käigus 9% aktsiatest, mis on rohkem kui tavaliselt. Seetõttu pole oodata, et aktsia hind pärast emissiooni taevasse lendaks. Paar-kolm päeva võib küll hinnatõus heal juhul kesta, kuid veidigi pikemas perspektiivis on oodata selle langust. Florida Ülikooli professori Jay Ritteri hinnangul on börsile läinud aktsiate tootlus kolme aasta jooksul jäänud keskmiselt 6,7% turule alla (kui kauplemise esimene päev arvestamata jätta), kirjutab The Wall Street Journal.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing