Hansapanga aktsia seninägemata tasemel

Raivo Sormunen 19. august 2004, 00:00

1. juulil registreeritud 110,00kroonine tipptase sai löödud 46 sendi võrra. Aktsia päevaseks tõusunurgaks märgiti 2,62% ning väärtpaberi käibeks viimase paari nädala tugevaim, 27,2 miljonit krooni.

Majandustulemus kutsus kauplema ka väikeinvestoreid, mis tõstis panga aktsiatega tehtud tehingute arvu kuuekümne seitsmeni. Sellest parem tulemus oli tollelsamal 1. juulil, mil aktsia püstitas eelmise rekordi.

Hoolimata kõrgeimast lõpuhinnast jäi aktsial ületamata 12. juulil tehtud päevasisene rekordhind (111,09 krooni). Siiski kasvatas aktsia hinna eilne käitumine usku, et järjekordseid rekordtasemeid ei tule enam kaua oodata.

Hansapanga teise kvartali puhaskasum ulatus 2,10 kroonini aktsia kohta, samas kui Äripäeva läbiviidud küsitluse kohaselt ootasid analüütikud keskmiselt kasumiks 1,80 krooni aktsia kohta. Kasv aastaga küll meeletult kõrged 47%, kuid jälgida tasub kõikuvat laenuprovisjonideeelset tegevuskasumit, mis kasvas igati tubli 16%.

Kasumi kasvu taga oli välismaalt teenitava kasumi osakaalu suurenemine. Kui aasta tagasi teises kvartalis ja ka selle aasta esimeses kvartalis teenis pank puhaskasumist 60?61% Eestist, siis nüüd vaid 54%. Näiteks nii Lätis kui ka Venemaal on poolaastaga teenitud juba puhaskasum, mis võrdub peaaegu terve 2003. aasta tulemusega.

Lisaks andis kvartalitulemustele positiivset vürtsi grupi peadirektori Indrek Neivelti kommentaar, et aasta esimene pool oli panga jaoks väga edukas. 2003. aastat pidas panga juht kõigest edukaks.

Ülejäänud kauplemine jäi eile Hansapanga varju.

Eesti Telekomi aktsia, mis oli aktiivsuselt teine, sai endale vaid viis tehingut. Väärtpaberi hind langes 0,15%, tasemeni 107,49 krooni.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:40
    Otsi:

    Ava täpsem otsing