Liideraktsiad liikusid minimaalselt

Romet Kreek 27. august 2004, 00:00

Liideraktsiate hinnad liikusid eile minimaalselt, Hansapanga aktsia hind tõusis ühe eurosendi ehk 0,14 protsendi võrra, 6,96 eurole (108,90 kroonile).

Hansapanga aktsia käive küündis 50,6 miljoni kroonini. Aktsiaga tehti 55 tehingut. Viimati oli Hansapanga aktsia käive suurem enam kui kuu aega tagasi, 19. juulil. Viimaseks tehinguks läbi börsi oli tehing 150 000 Hansapanga aktsiaga.

Maailma juhtiv fondihaldusfirma Fidelity Investments teatas, et tema osalus Hansapangas on vähenenud alla viie protsendi taseme. Oleks ju võinud arvata, et ING Hansapanga aktsiasoovituse alandamine on mõju avaldanud, kuid Fidelity saatis teate välja juba 20. augustil.

Eesti Telekomi aktsia hind langes ühe eurosendi ehk 0,14 protsenti võrra, 6,97 eurole (109,06 kroonile). Aktsiga tehti neli tehingut ja 0,2 mln krooni käivet.

Eestis on üldiselt aktsiad kindlates kätes, mitte ei liigu ebastabiilsete omanike vahet, kes panustavad hinnaliikumistele ja reageerivad neile. Ju on Eesti investorid-spekulandid ebastabiilsed välismaiste aktsiate omanikud, kus turg reageerib kiiresti ja likviidsus on parem.

Meil võib suuremat liikumist näha vaid siis, kui on võimalus optimeerida makse. Üllatav oli see, et Eesti Telekomi ebaõnnestunud ülevõtmise järel ei tekkinud turul olulist aktsiate pakkumist, kuigi oleks võinud arvata, et spekulandid tulevad sealt välja. Paistab, et neist said hoopis pikaajalised investorid. Pigem on erandlik ka see, kui aktsia hind muutub kiiresti ja käive kasvab ettevõtete majandustulemuste avaldamise järel.

Eile teatas võlakirjade näol börsil noteeritud Eesti Post kasumi järsust kasvust. Firma puhaskasum kasvas esimesel poolaastal mullu sama perioodiga võrreldes 60,2 protsenti, 20,1 mln kroonile. Tavaliselt võlakirjaomanikke ettevõtte kasumi kasv eriti ei kõiguta. Küll aga hakkavad võlakirjaomanikud muretsema siis, kui mõni võlakirjaemitent teatab kahjumist.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:41

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing