Hispaanlaste südamed võitnud eesti pianist avab kammermuusikasarja

ÄP 10. september 2004, 00:00

?Akadeemilise kammermuusika? sarja uue hooaja avab pianist Irina Zahharenkova, kelle viimaste aastate konkursivõite kroonib triumf Hispaanias mainekal 46. rahvusvahelisel pianistide konkursil ?Premio Jaen de Piano 2004?.

See võistlus oma neljavoorulise kavaga kuulub raskemate hulka maailmas, hindamas üheksa tuntud pianisti üle terve maailma. Meie pianist võitis oma mänguga nii ?ürii kui ka publiku südamed, pälvides lisaks kuldmedalile preemia nüüdisteose parima esituse eest ning publikupreemia. Võiduga kaasnes kontsertturnee Hispaania Andaluusia piirkonnas.

28aastane Irina Zahharenkova on muusik, kelle trumpideks on relvituks tegev isetus ja kõikeunustav andumus esitatavale. Ta on õppinud Sibeliuse Akadeemias Hui-Ying Liu-Tawaststjernana ja Eesti Muusikaakadeemias Lilian Semperi juures.

Professor Lilian Semper ütleb, et talle on alati muljet avaldanud Zahharenkova andekus, kas või tema võime kohe esimesel korral noodist või orkestripartituurist mängida ükskõik kui keerulist muusikat. Tähtsaimaks peab professor aga inimese olemust, mis mängus peegeldub. Zahharenkova puhul on see võluv süntees tohutust emotsionaalsusest ja väga teravast mõistusest.

Zahharenkova esinemist Tallinna raekojas hooaja üheks kaunimaks sündmuseks pidanud Eesti autoriteetsemaid muusikakriitikuid Evi Arujärv peab Zahharenkova tooni delikaatseks ja fraasikujundust soojalt hingavaks. ?Tema esitus on hingestatud, olemata sentimentaalne. Ta ei kasuta ühtki odavat nippi, et publikule hinge trügida. Näib, et ta usaldab eelkõige klaverit.?

Sel pühapäeval saab Irina Zahharenkova esituses nautida konkursitules lihvitud kauneid klassikateoseid klaveril, 3. oktoobril avaneb ta aga publikule klavessinistina vanamuusikakavaga.

?Akadeemilise kammermuusika? hooaja avakontserdile eelneval tunnil saab Kadrioru lossi kohvikus Klassikaraadio ?Da Capo? tundi kuulates mõnusasti aega veeta koos klaasikese veiniga.

Klassikaraadio teeb kontserdist ka ülekande.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:27
Otsi:

Ava täpsem otsing