Moodulvaheseinad - büroole kiirelt uus nägu anda

22. september 2004, 00:00

Siinjuures on abiks moodulvaheseinad. Moodulvaheseinad võimaldavad kontorit töötajate ülesannete alusel sektsioonideks jagada ja nende piire hiljem nihutada.

Jätkuvaks trendiks on klaasist avatäidetega moodulvaheseinad. Klaas annab ruumile avarust juurde, ent on samas suuteline ruumi edukalt osadeks jagama.

Kombineerides erinevat värvi- ja pinnatöötlusega klaasidega on võimalik saavutada endale meelepärane tulemus. Lisaks on ?abloonmatistust või dekoratiivkilesid kasutades võimalik klaasidele kanda näiteks kasvõi firma logo.

Vaheseina raamide puhul on valik pinnaviimistluse osas äärmiselt lai: raampuid on võimalik katta erinevate toonivate lakkide ja puiduspoonidega. Värviga katmise puhul on valida tuhandete värvide ja viie-kuue erineva läikeaste seast.

Ohutuse huvides pakuvad pea kõik tänasel päeval Eestis vaheseinu müüvad firmad vaid karastatud ja lamineeritud klaasidega vaheseinu. Suuremate moodulite kasutamise puhul on soovitav klaasidele kanda erksamates värvides dekoratiivkiled.

Vaheseinad lahendavad ka juhtmestiku vedamise küsimuse ? kuidas viia voolujuhe keset bürood istuva töötaja arvutini nii, et töötajad nendesse ei takerduks. Juhtivate vaheseinu pakkuvate firmade lahendused võimaldavad seinamoodulite seest juhtmestiku vedamist ning vaheseinadele pistikute ja lülitite paigaldamist.

Moodulvaheseinade valikul tasub arvestada tüüpiliste lahenduste osakaalu ? vahesein, milles on kasutatud suures koguses erilahendusi, võib pakkuda oma esialgses asendis visuaalset naudingut, ent muutub kiiresti peavalu tekitavaks probleemiks, kui kerkib küsimus seinade ümberpaigutamisest.

Mõelda tuleb ka sellele, mida vaheseinalt soovitakse: kas helipidavust, visuaalset ruumijagamist?

Helipidavuse suurendamiseks on moodulseinades võimalik kasutada avatäidistena poorseid materjale (kork), mööbliriiet, vaipkatteid või eelmainitute kombinatsioone.

Kui soovitakse parema helipidavusega klaasseinu, peaks valima kas lamineeritud klaaside või klaaspakettidega moodulseinad.

Lisaks eelmainitud moodustele saab helipidavust parandada ka tihendite asetamisega seinamoodulite vahele.

Visuaalse ruumijagamise seisukohast on oluline teadvustada, kas, kellele ja mida läbi moodulvaheseina näidata. Pole ju eriti kena, kui bürood külastaval kliendil on võimalik läbi mitme klaasvaheseina kontori köögipoolt uudistada. Siinjuures on võimalik kasutada umbseid avatäiteid ja erinevaid klaase ? pooleldi läbipaistvatest toonitud, matistatud ja lamineeritud klaasidest ühepoolse peegliga ?piilumisklaasideni.?

Vaheseinade valikul tuleks kindlasti jälgida seda, et seinamooduleid saaks vajadusel ümber tõsta.

Eesti turul on levinud ka mitmed metallkonstruktsioonidega seinatüübid, mis on välimuse ja ruumieraldusvõime poolest sarnased moodulvaheseinadele, ent millel puudub ümberpaigutusvõimalus.

Allikas: AS Intera

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing