Eraisikud naudivad madalat intressi

Alvar Jõgeva 29. september 2004, 00:00

Augustis langes eluasemelaenu intress taas rekordmadalale tasemele, vajudes 3,9 protsendile.

Pankade laenuportfell suurenes augustis 2,1 protsenti, 82,2 miljardi kroonini. Taas näitas keskmisest kiiremat kasvu eraisikute laenujääk, selle osakaal kasvas 30,4 protsendini. Mullu samal ajal oli eraisikute laenude osakaal 27,6 protsenti.

Tiheda pankadevahelise konkurentsi tulemusena on eluasemelaenu intress teinud rekordmadalaid tasemeid viimasel kolmel kuul.

Hansapank hakkas septembris pakkuma eluasemelaenu intressimääraga alates 3,3 protsendist. Intressimäär kujuneb kuue kuu Euribori baasil, millele lisandub marginaal 1,1 protsenti. Euribor ehk üleeuroopaline pankadevaheline intressimäär on hetkel 2,2 protsendi tasemel.

Ühispank on 3,3protsendilise intressimääraga kodulaenu pakkunud juba maikuust. Nordea ja Sampo Pank on andnud eluasemelaenu intressiga alates 3,1 protsendist.

Hansapanga vangerduse tulemusena võib septembris oodata taas rekordmadalat eluasemelaenude intressimäära.

Keskpank on korduvalt hoiatanud liiga kiire laenude kasvu eest, mis on minu arvates igati põhjendatud. Laenu võtavad järjest väiksema maksevõimega kliendid, kes võivad raskustesse sattuda ja põhjustada probleeme ka pankadele.

Ettevõtete liisingutabel

Ettevõtete laenutabel

Laenu ja liisingutabelid on esitatud PDF formaadis, kui Teie brauser ei toeta seda formaati soovitame installeerida siit oma arvutisse Adobe Acrobat Reader

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:46
    Otsi:

    Ava täpsem otsing