Tarbekunsti- ja Disainimuuseum pakub isetegemise rõõmu

Christel Karits 01. oktoober 2004, 00:00

Kokku tullakse kord nädalas, teisipäeval kell 17, et koos üle vaadata muuseumi näitused, arutada kaasaegse ehtekunsti, disaini, keraamika ja klaasikunsti teemadel, käia galeriides, kohtuda kunstnikega ning proovida kätt ka ise erinevate materjalide ja tehnikatega.

Algkooliealised saavad koos klassiga osa võtta muuseumitunnist nimega ?Korduv ja kordumatu?, kus räägitakse loodusest ning mustritest püsiekspositsiooni esemetel.

Kõik koolinoored on kutsutud osalema jutukonkursil ?Asja lugu?. Oodatud on lood esemetest meie ümber, mis mingil põhjusel on kirjutaja või tema lähedaste jaoks erilised ja olulised.

Oktoobrist on avatud kaks töötuba: keraamika töötuppa tullakse kokku kolmel järjestikusel päeval (kolmapäevast reedeni). Osalejad saavad muuseumi püsiekspositsioonis ülevaate Eesti professionaalse keraamika ajaloost ning kahel järgneval päeval on võimalus endises Kunstitoodete Kombinaadi ARS majas katsetada kahte keraamikas kõige levinumat tehnikat ? kleepimist ja treimist. Treitakse elektrilisel pottsepakedral. Tööd glasuuritakse ja põletatakse ning need jäävad osalejale. Juhendajateks on keraamikud Aigi Orav, Urmas Puhkan ja Tiina Kaljuste.

Viltmistuba toimub samuti kolmel järjestikusel päeval. Seekord tutvustatakse muuseumi tekstiilikogu ning kahes praktilises tunnis on võimalik teha endale toolikate, kott, müts või istumismatt.

Kogenumad viltijad võivad ära proovida nunotehnika (viltides villa ja siidi ühendamise). Juhendajaiks on tekstiilikunstnikud Liisa Tomasberg ja Liisa Kallam.

Mõlema töötoa puhul on grupi suuruseks 10?15 inimest ning töötoas saab osaleda ainult eelregistreerimisel.

- Info: muuseumipedagoog Pille Piip, tel 627 4607 või e-post: pille@tarbekunst.ee

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:27

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing