15. november 2005 kell 22:00

Põnevad seinad loovad meeleolu

Kui ajaloolistes hoonetes annab sisekujundusele suuna arhitektuuri eripära, siis tänapäevastes odavalt ehitatud ärimajades on kõige lihtsam meeleolukaid ruume luua värvitoonidega mängides, tõdeb sisearhitekt Ivi-Els Schneider. Ta soovitab pikki koridore elavdada erksatooniliste geomeetriliste kujunditega ? näiteks triipude või ruutudega. Vahel ilmestavad igavat koridori ka pilkupüüdvalt kujundatud ruumide nimesildid.

Palju kujundusvõimalusi pakuvad dekoratiivvärvid. Piisab ainult ühe seina katmisest nüansirikka struktuurvärviga ja ruum hakkab elama. ?Värv ise võibki olla ruumikujunduselement,? lausub OÜ Viimistluskoda juhataja Margus Pootsmaa. Koos kolleegidega on Pootsmaa oma värvistuudios välja mõelnud mitmesuguseid põnevaid tehnikaid ja värvilahendusi, mida demonstreerivad arvukad värvinäidised. Kui sellest valikust ei piisa, siis on võimalik asuda uusi lahendusi otsima.

Viimistluskoja kujundaja Eleka Pajusaar on dekoratiivvärvidega muutnud omanäoliseks palju ruume. Kordumatuse tagavad nii värvi toon kui ka selle tekstuur, faktuur, teralisus. Silmas tuleb pidada vaid seda, et aluspind peab olema korralikult viimistletud, sest dekoratiivvärvid võimendavad iga defekti. Olenevalt mustrist, tuleb vahel seinale kanda mitu kihti pahtleid ja värve.

Tagasihoidliku värvilahendusega interjööri võib eriliseks muuta kas ühetoonilise dekoratiivvärviga või värvikireva seinaplaadiga. Näiteks värvifirma Caparol dekoratiivvärviga kaetud büroole annab erilise värvingu seinamaali meenutav abstraktne sini-puna-kollaste niredega vineertahvel.

?Ka sobiva suuruse ja värvi­valikuga fotodega saab rõhutada ruumide koloriiti,? räägib Schneider. ?Kas need on loodusfotod või stiliseeritud meeleolud, oleneb kogu kujunduse ülesehitusest. Urbaniseerunud linnakeskkonnas mõjuvad kaunid loodusvaated ergastavalt ja tujutõstvalt.?

Üsna uudsed ja põnevad on klaasmosaiikpannood, mis eemalt paistavad kui fotod, aga tegelikult on tillukestest 1 x 1 cm klaasitükkidest kokku pandud. Niisugused klaaspinnad pakuvad varjundirikast valguse ja värvimängu ning sobivad lisaks eluruumidele ka kontorisse, büroohoone fuajeesse jne.

ASi Vivarec turundusjuhi Anu Jaansoni sõnul pakuvad nad oma viimistlussalongis ühe kõige tuntuma ja kvaliteetsema klaasmosaiigi tootja ? Bisazza näidiseid. ?Kuna Eestis hakati esimesena müüma just nende klaasmosaiiki, siis on Itaalia tehas Bisazza paljudele klaasmosaiigi sünonüümiks,? kõneleb Jaanson.

Bisazza valikus on piisavalt palju valmispilte. Loomulikult võib igaüks pildistada talle meeldivaid objekte ja tellida selle foto järgi pannoo. Klaasmosaiigid on üsna

kallid, aga ka nende valmistamine on töömahukas. Teose hind sõltub pildi keerukusest, suurusest ja mosaiigist, mida selle valmistamisel on kasutatud.

Autor: Tiina Kolk

Hetkel kuum