Villy Paimets • 24. november 2005 kell 22:00

Eesti ärimehed hädas Läti lennufirmaga

Sõõrumaa sõnul lendab suuresti Läti riigile kuuluv lennufirma klientidele müüdud piletitest hoolimata täpselt siis, mil ise heaks arvab. ?Pean 25. novembril Riiga minema, mul on seal kell 16.00 väga tähtis kohtumine, samal õhtul kell 20.00 on tähtis kohtumine Tallinnas, lennuk pidi Riiast väljuma 18.35, aga nad teatasid just, et lennuk väljub hoopis 16.25,? rääkis Sõõrumaa eelmisel reedel ning soovitas teisteltki tihti Riiga-Vilniusesse lendavatelt inimestelt küsida.

Teisipäeva õhtupoolikul helistas Sõõrumaa veel kord ning ütles, et jälle on airBalticuga probleeme, et ?tema inimesed? ei saa Riiast tagasi. ?Kell 16.25 pidi lennuk tulema, aga nüüd öeldi, et tuleb hoopis 19.00!? ütles Sõõrumaa pahaselt. ?Nad ei jäänud ootama, tellisid endale auto vastu ja tulevad autoga, ei tea, kas nad just kiiremini saavad, aga saavad vähemalt kindlasti kohale.? Sõõrumaa lisas, et endale pidi ta tänaseks Riias käiguks lennuki rentima.

Küsimusele, kas ta pole mõelnud endale lennukit soetada, vastas Sõõrumaa eitavalt. ?Ütleme nii, et ma ei ole sellisel järjel,? vastas Sõõrumaa.

Probleeme lätlaste lennukompaniiga kinnitas ka üks ühe väga suure ehitusfirma tippjuhtidest. ?Põhimõtteliselt ühinen Urmasega, oleks see siis üks kord või kaks korda või oleks põhjendused...,? ütles mees. ?Lennud on hilinenud ja mitte vähe. Näiteks ükskord tahtsin sõita Riiast Vilniusesse, aga sattusin selle asemel hoopis Tallinna, kus päev läbi oodanud inimesed peale korjati ja siis lõpuks hilja õhtul Vilniusesse toimetati.?

Tuntud ehitaja sõnul oli ajal, mil Estonian Air veel Riiga-Vilniusesse lendas, mingisugunegi valikuvõimalus. ?Üks teine kord lendasime jälle Riiast Tallinnasse, siis oli lennukis miskipärast palju inimesi, kes tahtsid hoopis Helsingisse ja isegi Stockholmi lennata. Minu kõrval istus üks Soome härrasmees, kes pooletunnise lennu sisustas lennufirma juhtidele kaebekirja kirjutamisega,? tuli talle teinegi kurioosum meelde. ?Kõikidel ju juhtub, aga kui sellele ei eelne või ei järgne õiendusi... Korralagedus peaks lõppema!?

Leedulaste kalatööstusele Viciunai kuuluva Paljassaare Kalatööstuse juht Mauno Leppik kulutab samuti tihti airBalticu lennukite istmekatteid. Temal on vaid korra probleeme olnud. ?Jah, korra, aga see ei olnud midagi hullu. Käesoleva (eelmise ? toim.) nädala teisipäeval jäeti ära Vilniuse?Tallinna keskpäevane lend,? ütles Leppik. ?Samas, sellest teatati nädalapäevad ette ning pilet tehti ümber õhtusele lennule.?

Lennufirma põhjendas viimase aja segadusi lennukite defitsiidiga. ?Me vabandame reisijatele väljumisaja muutusest põhjustatud ebamugavuste pärast. airBalticu talvine lennuplaan koostati eeldusel, et ettevõtte lennukipark täieneb novembri algul veel kahe Fokker 50 lennukiga. Paraku lükkus lennukite tarnimine aga airBalticust sõltumatutel asjaoludel edasi,? ütles airBalticu asepresident korporatiivkommunikatsiooni alal Vija Dzerve. ?Seetõttu läheb airBaltic talvisele lennuplaanile üle 28. novembril, mitte 14. novembril, nagu algul kavandatud.?

Hetkel kuum