Aivar Rehe: aeg oli edasi liikuda

Martin Hanson 06. jaanuar 2006, 00:00

"Ütlen selgelt, et lahkun maksu- ja tolliameti juhi kohalt omal soovil," kommenteeris eile oma liikumist Sampo Panga juhi kohale Aivar Rehe.

"Tundsin sisemiselt, et on aeg liikuda edasi ja võtta vastu uued väljakutsed, mida Sampo Pank mulle pakkus," lisas Rehe.

"Otsus tuleneb eelkõige minu sisemisest loomusest mõjutada oma tegevusega ettevõtte efektiivsust ja kasumlikkust. Olen töötanud tolliameti ning siis maksu- ja tolliameti juhina kokku üle kome aasta. Selle ajaga on ellu viidud suurimad püstitatud eesmärgid - sujuv ja tähtaegne liitumine ELiga ja ühtse maksuhaldurorganisatsiooni loomine," ütles Rehe.

Rehe palk maksuameti juhina oli 2004. aastal koos lisatasudega üle 80 000 krooni, sellest enamuse moodustas lisatasu.

Pangandusega on ta seotud suurema osa varasemast ajast. Rehe töötas 1994-1998 Hansapangas, kuuludes Hansapanga Grupi juhtkonda, oli grupi krediididirektor, riskijuhtimise ja järelevalve riskidirektor ning 2001. aastast Hansapanga gruppi kuuluva Leedu panga LTB integratsiooniprojekti riskijuht.

Enne seda töötas ta neli aastat Hoiupangas, sh juhatuse aseesimehena, ning kaks aastat Eesti Investeerimispangas.

Sampo Panga eksjuht Härmo Värk asus aasta alguses tööle uuel ametikohal Sampo kontsernis, suundudes Sampo Balti panganduse juhtkonda.

Rahandusminister Aivar Sõerd ütles eile valitsuse pressikonverentsil, et uus maksuameti juht tuleb leida võimalikult kiiresti.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing