Peatselt algav BIG Kuldliiga teeb Eestile ringi peale

Mikk Jürjens 20. jaanuar 2006, 00:00

25. jaanuaril Lasnamäe kergejõustikuhallis toimuv BIG Kuldliiga esimene talve-etapp paneb aluse uuele kergejõustikusarjale Eestis, mis pakub spordisõpradele kõrgetasemelisi heitlusi siinsete tippude vahel.

Avastart antakse kell 16, kui näha võib meie tulevikulootuste vastasseise. Kell 17 algab aga esimene põhiaala, milleks on meeste 60 meetri tõkkejooks. Õhtu naelaks on 200 meetri jooksud, kus nii naised kui ka mehed Eesti siserekordeid üritavad murda.

“Hästikorraldatud ja kõrgetasemelised võistlused Baltimaade suurimates ja parimates kergejõustikuhallides ning korralikel staadionitel üle Eesti toovad uusi inimesi spordi juurde ja annavad piirkonna laste, treenerite ja lapsevanemate tegemistele lisamotivatsiooni,” põhjendab BIG Kuldliiga peakorraldaja Mati Lilliallik võistlussarja vajalikkust.

Tulevikus võiks Lillialliku sõnul BIG Kuldliiga laieneda teistessegi Balti riikidesse ja kunagi ka kaugemale, ent sellel aastal on peamiseks eesmärgiks võetud publiku ja sponsorite leidmine, mis annaks vajalikku tuult tiibadesse. Küsimusele, millega BIG Kuldliiga publikut võlub, ei ole Lillialliku sõnul raske vastata. “Eesti kergejõustiku võistluskalendris on vähe üleriigilisi võistlusi, kus enamik konkurentidest üksteiselt mõõtu saavad võtta.” Talvistel etappidel püüavad siinsed tipud märtsis Moskvas toimuva MMi normatiive täita, suvel peaks huvi veel suurem olema, sest valmistutakse EMiks Göteborgis.

Sissepääsu eest tuleb lunastada 25 krooni, võistluse korraldaja Taavi Esperki sõnul loositakse kõigi kohaolijate vahel välja ka mitmeid auhindu. “Talvisel finaaletapil loosime välja peaauhinnana soojamaareisi,” lisab Esperk.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:36
    Otsi:

    Ava täpsem otsing