Loodusest inspireeritud ilu

Kristina Herodes 27. jaanuar 2006, 00:00

Talve kaunimate taieste hulka kuuluvad jäälilled klaasil ja jäälossid jõgedel, härmatis okstel ja päikesesära lumel. Alanud aasta ehtemoe uute suundade valikus on kristallpuhas ja külmunud teema üks olulisemaid ning huvitavamaid.

Jahedas gammas ehe mõjub meeltele nagu jahutav silmakompress pärast pikka pidu. Just seda meie külluslikust moest väsinud silmad ja aastalõpu ehtekuhjade kandmisest koormatud kaelad hetkel igatsevad. Mõistagi tantsib ehtemood sama sammu kogu ülejäänud moemaailmaga, kuid suhtumised vahelduvad mõnevõrra sujuvamate lainetena. Eklektilist paljusust hakkab vaikselt üle võtma selgus ja puhtus. Pimeduse ja salapära kohale on tulemas helgus ja siirus, isegi lapsemeelsel mängulisusel ja vallatutel värvidel on kevade kaunistustes oma koht.

Lemmiktoonid teemas on mõistagi külmad ja puhtad: jääkuuli läbikumav toon, lumivalge, jääsinine, härmatise karged, sädelevad toonid. Sekka sooje päikesehelke ja peegeldusi. Hõbedatooni ja külmade metallide kõrval on eelistatud paariliseks läbipaistvad pinnad ja õhkkerged helmed. Keed on imeliselt kerged ja peened, kadunud on kogu juveelile tihti omane olnud soliidsus ja kaalukus, jämedate kettide ja kogukate klotserite kõrval on väärika koha sisse võtnud imekerged suurte silmustega keed ja võrgu moodi ahelad, õrnadel sõrmustel heledad kivid.

Üks ilusamaid leiutisi on pikad peened keed kõikvõimalike kulinatega. Ehted, milles on piisavalt isikupära, kergust ja lihtsust, sobivad nii teksaste kui ka ballikleidiga. Pikkade keede ainus halb omadus on kalduvus end ajaviiteks pusasse keerata, aga muidu on need tõeliselt proovimisväärt asjad. Moelemmikud on kõikvõimalikud ketid, nii jämedad kui ka peened, nii kambakesi kui ka üksikult kantuna.

Lumelillede ilu peamine põhjus on nende habras hetkelisus. Ehete puhul see päris ei kehti. Olgugi, et nad teevad habrast nägu, on neil tegelikult visa hing ja kõvasti vastupidavust. Õrnus moemaailmas on üks petlikumaid mõisteid, eriti vastalanud moeaastas, kus kõik peab mõjuma kergelt, puhtalt ja pingutusevabalt.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 10:09

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing