Kahjum andis põhjuse Tallinna suurhaigla juhid välja vahetada

Martin Hanson 31. jaanuar 2006, 00:00

Numbreid vaadates on põhjuseks kuni 13 miljoni kroonine kahjum. Nii Koppel kui ka Tauts on Lääne-Tallinna Keskhaigla (LTKH) juhatusse kuulunud alates eelmise aasta 4. märtsist.

Tallinna abilinnapea ja Lääne-Tallinna Keskhaigla nõukogu esimees Merike Martinson ütles, et võrreldes teiste Tallinna haiglatega on LTKH areng, eriti haiglate kaasajastamisel, kahetsusväärselt pidurdunud.

"See küsimus on olnud teravalt uue nõukogu kahe varasema koosoleku päevakorras. LTKH puhul on tegemist suure ja komplitseeritud haiglakompleksiga, kuhu kuuluvad peale erinevate haiglate ka polikliinikud, ning sellise suurühenduse juhtimine nõuab pikaajalisi kogemusi ja häid juhiomadusi, samuti perspektiivset nägemust arengu osas," ütles Martinson.

Tagasikutsutuil Martinsoni sõnul paraku kompetentsi ei piisa - Agris Koppel omab vaid umbes pooleaastast tervishoiujuhi kogemust Jõgeva haiglast, Kristiina Tautsil puudub see tema sõnul üldse.

"Tegemist on kompetentsiküsimusega ning poliitilisi põhjusi siit otsida ei saa, nagu kinnitas ka anonüümne opositsioonipoliitik ajalehes Postimees," lisas Martinson.

LTKH juhatuse esimehe kohalt lahkunud Agris Koppel ja haldusjuhi kohalt lahkunud Kristiina Tauts leidsid, et tegemist on poliitilise otsusega ning et nõukogule ei istunud lihtsalt juhatuse tagasikutsutud liikmed.

"Ma olen kindel, et me ei sobinud uuele nõukogule. Mina ei ole poliitikas tegev ning ei taha kõike poliitikaga seostada, kuid juhatus valiti ka algselt häältega kolm häält kahe vastu," ütles Koppel.

Koppel lisas, et majanduslikult on haigla seis aasta alguses plaanitust osutunud halvemaks ehk planeeritud 9 miljoni suurune kahjum osutub suuremaks. Samas selles juhatuse liikmed oma tagandamise põhjust ei näe.

"Haigla on teinud oma tavapärast tööd ning see on parim, mis suudame teha. 2004. aasta nulltulemus oli pigem raamatupidamislik," ütles Koppel.

Kristiina Tauts ütles, et pole midagi teha, sest haiglad on Eestis poliitiliselt seotud organisatsioonid ning nad teadsid seda ka siia ametisse tulles.

"See, et meie ametiaeg ainult 11kuuliseks jäi, ei ole hea ei arengule ega ka organisatsiooni stabiilsusele," lisas Tauts.

Endine LTKH juhatuse esimees, keskerakondlane Peep Põdder, kes vahetas aasta tagasi Koppeliga lihtsalt ametikoha, saades tema asemel Jõgeva haigla juhatajaks, ütles, et tema lahkudes oli haigla nullis, kuid nüüd 8 kuuga on see muutunud suureks kahjumiks.

"Haigla juhtimine on sedavõrd spetsiifiline, et sellega kõik hakkama ei saa. Tuleb välja, et ka Agris Koppel mitte. Samuti ei saaks hakkama ka inimene, kellel haigla juhtimise kogemust vaid kuus kuud," ütles Põdder.

Oma lahtikangutamise taga aastapäevad tagasi näeb Põdder kindlalt poliitilisi motiive. "Respublikaanid tahtsid saada paremat juhti ning nüüd saidki," ütles Põdder muiates.

Küsimuse peale, kas ta läheks tagasi LTKH juhi kohale, et aidata haigla uuesti nulli, vastas Põdder, et läheb, kui kollektiiv seda väga tahab.

Uute liikmete kohale korraldatakse konkurss, mis Tallinna pressiteenistuse teate kohaselt peaks leidma heade juhiomaduste ja pikaajaliste kogemustega tervishoiujuhid.

"Kandideerijatel tuleb esitada avaldus 15. veebruariks ning keskhaigla nõukogu langetab oma otsuse võimalikult lühikese aja jooksul, et kiiresti valmiks haiglal seni puuduv arengukava," lausus Martinson.

Lääne-Tallinna Keskhaigla koosseisu kuuluvad Meremeeste haigla, Merimetsa nakkuskeskus, Pelgulinna haigla, Nõmme hooldusravi osakond, Pelgulinna sünnitusmaja, seitse polikliinikut ning mitmed kliinikud ja erialakeskused.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing