Nakatuge naeruviirusesse!

Pille Rõivas 10. veebruar 2006, 00:00

Kas teadsite, et laps naerab keskmiselt 300-400 korda päeva jooksul? Täiskasvanud aga naeravad päevas keskmiselt vaid 15 korda.

Tänase Puhkepäeva vahelt leiate Tervise erilehe, kus räägime muude teemade seas ka naeruteraapiast, milel käigus tehakse praktilisi harjutusi ja saadakse teada, kuidas naer võib toimida tundelukkude avajana. Anname ülevaate, kuhu saaks Eesti-siseselt minna lõõgastavat nädalavahetust veetma, kui talveväsimus on võimust võtnud. Üheks pideva väsimuse põhjuseks võivad olla ka unehäired, mis ei lase organismil end öösel korralikult välja puhata. Unehäiretest ja nende ravivõimalustest saab lugeda seekordsest Tervise erilehest.

Uuringud on näidanud, et need inimesed, kes armastavad naerda, on vähem haiged, ärrituvad harvemini ega tea, mis on depressioon.

Naer on töökohal äärmiselt vajalik, sest see reedab, milline sisemine kultuur asutuses valitseb. Naer on ühiskondlik nähtus ning see nakkab. Nakatage töö juures teisi oma naeruviirusega ja laske ka end sellessse nakatada - tagajärjed on ainult positiivsed ning tervitatavad. Loomulikult ei ole mõnus töötada absoluutselt ranges keskkonnas, kus naerule ega emotsioonidele pole ruumi. Väike naeru- ja lõõgastushetk kulub kõigile töö juures aeg-ajalt ära.

Naeru ajal töötavad kehas kuni 300 eri lihast ning üks minut naeru võrdub 10minutilise harjutamisega trenaþööril või 15minutilise jalgrattasõiduga. Kui mõelda, et tavapärane tööpäev on 8 tundi ja te naerate igas tunnis ühe minuti, siis oleksite tööpäeva jooksul justkui harjutanud 80 minutit trenaþööril. Kas pole hämmastav?

Naermine on õpitav, selle juures on peamiseks nõuandeks mitte võtta kõiki asju hirmus tõsiselt.

Muusikaterapeut Boleslaw Weidebaum on öelnud: "Ärge unustage: kõik siin ilmas on naljakas, senikaua kui see juhtub teistega. Kujutlege ennast selle teisena ja naerge kogu südamest tema äparduste üle."

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:37
    Otsi:

    Ava täpsem otsing