Esialgsed proovid ei tõesta Läänemaa reostuse tulemist Flawlessilt

ÄP 08. märts 2006, 00:00

Eilseks valmisid esialgsed analüüsi tulemused proovidest, mille Eesti looderanniku reostuse uurimisgrupi liikmed võtsid kahtlusaluselt tankerilt Flawless.

Veebruari lõpus saatis uurimisgrupp ekspertiisi kaheksa tankerilt võetud proovi, mis pärinesid erinevatest laeva tankidest ning tekilt, kuhu 23. jaanuaril valgus laeva kapteni teate kohaselt raske kütteõli.

Kriminaalmenetlust juhtiva Põhja ringkonnaprokuratuuri juhtivprokuröri Lavly Lepa sõnul ei saa esialgsete proovide tulemuste põhjal anda hinnangut, kas looderanniku reostuse põhjustas tanker Flawless. "Proovide esialgsed tulemused ei kinnita tankeri Flawless süüd, samas ei ole võimalik esialgsetele tulemustele toetudes laeva ka lõplikult välistada," ütles Lepp.

Üksi Flawlessilt võetud kütteõli proov ei ole identne reostuse piirkonnast võetud prooviga, samas on erinevatest laeva tankidest ja tekilt võetud proovidel reostuse piirkonnast võetud prooviga suuremal või vähemal määral kattuvusi.

"Ekspertide sõnul on täpsema hinnangu andmiseks vajalik täiendav võrdlusmaterjal," sõnas juhtivprokurör Lavly Lepp. Tema sõnul tähendab see, et uurimisgrupil tuleb jätkata informatsiooni kogumist teistel kahtlusalustel laevadel kasutatavate ja transporditavate kütuste kohta. Laevadel ja punkerdamisfirmades säilivad 12 kuu jooksul laevadel kasutatavate ja transporditavate kütteõlide näidised ja nende koostist iseloomustav dokumentatsioon.

Praegu kahtluse all olevad kümme laeva sõidavad eri riikide lippude all, mille hulgas on Luksemburgi, Gibraltari, Libeeria, Suurbritannia, Saksamaa, Soome, Taani ning Antigua ja Barbuda lipp. Kahtlusaluste laevade operaatorid asuvad valdavalt Euroopa riikides.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 15:49
    Otsi:

    Ava täpsem otsing