Lenovo 3000 esimene sülearvuti on üllatavalt keskpärane

Enn Heinsoo 13. aprill 2006, 00:00

Testimiseks õnnestus saada C100 seeria sülearvuti, mis on ka esimene selle seeria masin, kuid kahjuks mitte kõige muljetavaldavam sellest perekonnast.

Kõik arvuti tehnilised näitajad on üpris tavalised ja ka Inteli videokiip tegi tööd nii, nagu ta seda tegema peabki. Jõudluse poolest on C100 puhul tegemist täiesti keskmise sülearvutiga, mis kaasas oleva tarkvara poolest konkurentidest mõneti erineb.

Aku tööaega proovides sain ühe laadimise jooksul temaga netis surfata kolm ja pool tundi, mis ei ole sugugi halb näitaja, ning kaal 2,8 kilogrammi on võib-olla natukene raske, ent mitte palju üle harjumuspärase keskmise.

Ekraanilt lootsin siiski suuremat lahutust. Suhteliselt erksa 15tollise vedelkristallekraani saab seadistada ainult lahutusele 1024 korda 768 täppi. Samuti jäi midagi kõrva, nimelt klikkisid hiirenuppude asendajad liiga valjusti. Klaviatuur sarnaneb siiski lähedase perekonna ThinkPadidega, mis on ainult hea ja võib-olla parim lahendus kogu sülearvuti juures. Lenovo on üritanud eristada 3000 seeria selgelt ThinkPad seeriast ning pelgalt väljanägemise poolest on see ka õnnestunud ning mitte kõige halvemini.

Lenovo Eesti müügi- ja tootejuhi Toomas Mihkelsoni sõnul on tegemist väiksematele ettevõtetele mõeldud tootega. "Lenovo perekond on eraldiseisev ja odavam ThinkPadide perekonnast, kuid kvaliteet ja töökindlus ning Lenovo 3000 seeria riistvara ja tarkvara muudavad ta sobivaks just lihtsamate vajadustega ärikasutajale," lisas ta.

Töökindlust paistab C100 seeria sülearvutil jaguvat. Masinaga tuleb kaasa ka mitmesugune turvalisust tagav ja töökorra hoidev tarkvara. Näiteks kui arvuti on juba mõnda aega kasutuses olnud ja masin kipub aeglaseks jääma, on võimalik kasutada süsteemi noorendust, mis taastab mingil ajal salvestatud seaded ning samas säilitab vahepeal tehtud vajalikud muudatused.

Testmasinale sarnaste näitajatega masina võib Eestist osta hetkel ligi 15 000 krooniga, mis ei erine kuigivõrd antud C100 seeria sülearvuti võimalikust hinnast. Tegemist on seega täiesti tavalise keskmise juba turul oleva masinaga.

Pärast IBMi personaalarvutite osakonna ning Hiina ettevõtte Lenovo Groupi ühinemist tekkis maailmaturule uus 19 tuhande töötajaga tehnoloogiafirma.

Ettevõttesse jäi tööle ka suur hulk endiseid IBMi tippjuhte ja spetsialiste, kokku üle üheksa tuhande endise IBMi töötaja. Baltikumis on Lenovo esindatud kolme iseseisva äriüksusega, mis alluvad Lenovo Soomele.

Lenovo jätkab ka ThinkPadi seeria tootmist, mis on kogunud paljude ärikasutajate poolehoidu eelkõige kvaliteedi ja usaldatavuse tõttu.

Samas tutvustab Lenovo ka enda loodud süle- ja lauaarvuteid, mis jäävad hinna poolest keskklassi ning enda tõestamise aeg on neil ilmselt veel ees. Osaline sugulus ThinkPadidega peaks neile siiski suureks abiks olema, kuna kogemus viimaste taga kandub kindlasti ka 3000 seeria arvutitele.

Esimene seeria, mis Eesti turule jõuab, on Lenovo 3000 C100, mis jääb täiesti keskmiste sülearvutite tasemele, kuid sihtgrupiks on seatud just hinnatundlikum ärikasutaja, kes tahab soodsa hinnaga kvaliteetset tööarvutit.

Peagi on Eestisse oodata ka N100 seeriat, mis pakub lisaks muudele võimalustele laiekraani ning suuremat jõudlust. Jääb oodata, millal jõuavad meie turule esimesed Lenovo lauaarvutid.

Lenovo Groupile ennustatakse suurt edu ka koduturul, kuna paljud väiksed ja keskmised ettevõtted võivad uuringute kohaselt hakata lähima 12 kuu jooksul suuremates kogustes arvuteid ostma. Kuna Hiina turg on väga hinnatundlik ja Lenovo üritab pakkuda hinna ja kvaliteedi poolest just sellele turule mõeldud toodet, võib temaga sealsel turul konkureerida olla teistel arvutitootjatel keeruline.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 15:54

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing