Sotspop-nostalgia Linnahallis

Christel Karits 21. aprill 2006, 00:00

Kontserdil "Sotspop 2006" esitavad 1980ndate aastate hitte tänased tipud Koit Toome, Maarja-Liis Ilus, Janika Sillamaa, Evelin Samuel, Kaire Vilgats, Nataly Viks, Mart Sander ja Jakko Maltis. "Meelejahutaja" aegseid huumorinumbreid kannavad ette Henrik Normann ja etenduse lavastaja Andrus Vaarik. Konfereerib Anu Lamp ning lauljaid saadab Üle-eestiline Noorte Sümfooniaorkester, mis selleks puhuks estraadiorkestriks ümber nimetatud. Dirigeerib Jüri-Ruut Kangur.

"Mulje on hea ja kontsert tõotab tulla võimas," kinnitab Kangur pärast esimest lavaproovi. Tema ja Tõnno Piigli on Sotspopi idee autorid. Sellele mõttele tulid mehed läinud sügisel. Kava kokkupanek oli aga mahukas töö ja nüüd jõutakse publikuni kokkusattumusena ajal, mil kunagist nõukogude rahvast V. I. Lenini sünnipäeva tähistamiseks lööktöölaupäevakule kamandati.

Kuigi aeg oli paarikümne aasta eest sootuks teine, oli elul ka positiivseid külgi.

"1980. aastal valmis olümpiamängudeks gigantne kultuuriotstarbeline ehitis Tallinna linnahall ehk tollane

V. I. Lenini nimeline kultuuri- ja spordipalee, näitamaks kõikidele maailma rahvastele meie elukvaliteedi kõrget taset," meenutab kontserdi produtsent Margus Pihlak. "Sarnaseid kultuurikeskusi avati üle kogu Nõukogude Liidu ja see puhus omakorda tuule tiibadesse mitmetele artistidele, kellest said hinnatud staarid vähemalt kuuendikul meie planeedist."

Telerist ja raadiost tulid ülipopulaarseid laulud sotsialismimaade suurkujude Valeri Leontjevi, Alla Pugatšova, Sofia Rotaru, Karel Gotti esituses, soositud kapitalistlike riikide lauljatelt Mireille Mathieult, Joe Dassinilt, Toto Cutugnolt ja ansamblitelt Baccara, Boney M, Modern Talking, Ricchi e Poveri. Eesti staaridest olid tipus Anne Veski, Tõnis Mägi, Jaak Joala ja Marju Länik. Nende artistide hitid kõlavad sel kontsert-etendusel tänaste tegijate esituses.

"Ise mäletan igal juhul Joe Dassini "Kolme tuvi kohvikut"," meenutab Jüri-Ruut Kangur, kes oli kaheksakümnendate esimesel poolel alles algkooli poiss. Sotspopi kontserdil esitab seda laulu Mart Sander prantsuse keeles.

Alla Pugatšova repertuaari pärlid nagu "Milion roz" on Jaanika Sillamaa esitada ning Maarja-Liis Ilus annab uue värvi Anne veski ülipopulaarseks lauldud loole "Jätke võtmed väljapoole". Evelin Samuel ja Koit Toome teevad üheskoos duetti Ricchi e Poveri.

"Kaheksakümnendatesse jäi palju laule, mis tänapäeval panevad muigama, kuid samas oli ka häid ja ilusaid lugusid," iseloomustab Kangur. "Kindlasti on tollaste hittide tulv pärast viieteistaastast vaikust harukordne."

Korraldajad tahavad linnahallis taastada ka kaheksakümnendate glamuurset estraadikontserdi õhkkonda, et pakkuda publikule igakülgset äratundmisrõõmu.

"Restaureeritud on veel praegugi linnahalli ladudes seisvaid tolleaegseid dekoratsioone. Lisaks loomulikult suur valge tiibklaver, valge trepp, rahutuvid, hiiglaslik peegelkera ning tohutus koguses hõbepaberit," avab produtsent Margus Pihlak.

Vaheajal saab näha Eesti Reklaamfilmi klippe autor Harry Egipti erakogust.

"Publiku kaasamäng on teretulnud," lisab Jüri-Ruut Kangur. Pääsmeid peaks tänase seisuga veel jätkuma.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:38
    Otsi:

    Ava täpsem otsing