Starman peab kiiret internetti peibutuseks

Gert D. Hankewitz 10. mai 2006, 00:00

"Täna on 15megabitine internetikiirus siiski rohkem reklaamitrikk," ütles Starmani turundusjuht ja juhatuse liige Henri Treude konkurentide teenust kommenteerides. Ta lisas, et veebilehtede ja FTP-serverite (internetis pesitsevad serverid, kuhu saab paigutada palju ja suuri faile, näiteks filme) kiirused jäävad ikkagi pudelikaelaks, kuna üldine interneti kiiruse kasv ei ole sama järsk kui uue ADSL2+ tehnoloogia turuletulek kaasa tõi.

"Elioni puhul tuleks kindlasti ka täpsustada, et suurem kiirus firma keskseadme ja kliendiseadme vahel muutub 1 Mb/s kiirusega ühenduseks kohe, kui teler sisse lülitatakse," sõnas ta. Seega kui Elioni digi-TV paketti omav inimene televiisori sisse lülitab, on interneti kiirus sama suur kui see, mida Starman praegu pakub. "Meie praktika näitab, et perekonnas kasutatakse enamjaolt internetti ja telerit samal ajal," tõdes Treude.

Elioni internetivaldkonna juht Maiko Kalvet polnud kiirust puudutava väitega nõus. "Olenevalt parasjagu vaadatava telekanali kodeeringust on allalaadimiskiirus kuni 5 megabitti," kinnitas ta.

Siiski võttis ta omaks, et kui televiisor on lahti, siis päris 12megabitist kiirust interneti tarbeks loota ei saa. "Allalaadimiskiirust 12 megabitti sekundis ei saa digi-TV vaatamise ajal pakkuda seetõttu, et ei tekiks häireid digitaalse telepildi kvaliteedis," sõnas Kalvet ning lisas, et internetikiirus pole eesmärk omaette, oluline on telepildi hea kvaliteet.

Elisa juhatuse liige Andrus Hiiepuu märkis, et Starmani kiire internetiühenduse puudumine võib hakata mõjutama firma kliendinumbreid "Kindlasti on Starmani kliendid need, kes hakkavad oma vajadustest lähtuvalt tegema uusi otsuseid, kellega liituda," ütles ta.

Starmani juhatuse liige Henri Treude seda aga ei karda. "Ei näe põhjust karta klientide arvu vähenemist," sõnas ta. Treude lisas, et Starmanil on tehniline valmisolek tõsta allalaadimiskiirust niipea, kui selleks vajadus tekib.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 15:58

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing