Keppidest on saanud moekaup

Merje Kask 19. mai 2006, 00:00

Kahemehefirma Aftersky OÜ vahendab kõigile Eesti spordikauplustele Järvise ja One-Way kaubamärgi kõnnikeppe. "Kaheksa aastat tagasi müüsime 8-10 paari keppe aastas, ettevõtmine paistis peaga vastu seina jooksmisena," meenutab juhatuse esimees Siim Talmar. Tol ajal olid kõnnikepid uudiskaubaks, liiatigi proovis ettevõte esimesena Eestis alustada Soomes toodetud EXELi keppide maaletoomisega. "EXELi kepid on eestlase jaoks liiga kallid," sõnab ta.

Järvise toodang, mis tehakse Venemaal, on spetsiaalselt Eesti ja Baltimaade jaoks tehtud ja hinnaklassilt Eestile paras. Paari Järvise keppide hind algab 199 kroonist ja lõpeb 399 krooniga, samas kui EXELi kepipaari hind algab 400st.

Nüüd läheb kepiäri Talmari sõnul Eestis tõusujoones, aastane müük ulatub tuhandetesse paaridesse. "Samas Läti ja Leedu huvi kepikõnni vastu on leige, püsides sellises järgus nagu meil viis-kuus aastat tagasi," ütleb ta.

Peale Järvise on firma One-Way kaubamärgi esindaja Eestis. "One-Way on praegu trendi- või eliitmärgiks," ütleb Talmar. Kepid toodetakse Hiinas. Talmar ütles, et kuna selle firma kepid on orienteeritud trendiinimesele, pole tegu enam puhtalt spordi-, vaid moeäriga.

Rademari spordikaupluste keti ostujuht Martin Juksar ütleb, et Eestis müüakse 4-6 kaubamärgi keppe, paari hind kõigub 200-1300 kroonini. "Käia saab nende kõigiga, nii nagu sissetulek võimaldab - kellele Mersu, kellele Kia," ütleb Juksar.

Mõni aasta tagasi olid kõnnikepid hooajakaup, nüüdseks müüakse neid aasta läbi kõigi kümne Rademari kaupluse kohta 20-50 paari päevas. Kuigi sellest spordialast huvituvad viimasel ajal ka noored, on kepikõnd Juksari arvamuse kohaselt siiski keskealiste ja vanemate inimeste lemmik.

Eesti Kepikõnni Liidu peasekretär Marti Soosaar ütleb, et kallimate keppidega on tõesti kergem käia, sest torude süsinikusisaldus on suurem. "Süsinikust kepid painduvad vähem, nendele on parem toetuda," põhjendab ta.

Kuigi kepikõnd on lihtne spordiala, on Soosaar tänaval sageli valesti kõndivaid inimesi näinud. Inimestel, kes tahavad kepiteraviku küünarnukist kõverdatud käega otse 90kraadise nurga all maha panna, soovitab Soosaar pigem niisama jala käia. "Ülakeha saavutab treeningkoormuse, kui kepiteravik suunatakse 45kraadise nurga all tahapoole," õpetab Soosaar.

A2K Sport OÜ varustab Eesti spordikauplusi EXELi keppidega. Äri läheb juhatuse liikme Kaupo Kopluse sõnul tõusvas joones, firma müüb neid 700-1000 paari aastas. "Edu aluseks on EXELi kvaliteet - mina arvan, et Eesti Kepikõnni Liidu instruktoritel on kõigil EXEL," ütleb Koplus kindlalt.

Rahvaspordiürituse "Tallinn liigub" toimumise ajal aprillis olid Pirita spordikeskuse direktori Aavo Aunroosi sõnul asutuse kõik 63 kepipaari välja laenutatud, kepipaari rendihinnaks oli 10 krooni tunnis.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing