Suurepärane foto sünnib õnne läbi

Pille Rõivas 24. mai 2006, 00:00

Digiajastu on toonud kõikide inimeste taskusse fotoka. Ka minu taskus on üks selline. Paberpilte on mu fotoalbumis sadu ja tuhandeid. Digitaalses albumis veelgi rohkem. Kas need pildid on ka kõik piisavalt head läbi professionaalse fotograafi silmade? Vaevalt küll.

Üks mu fotograafist sõber Tanel Murd on öelnud: "Kui 100 tehtud pildist on üks eriti õnnestunud, võib tulemusega rahule jääda küll." Tema jaoks on tähtis kvaliteet, mitte kvantiteet. Tanel soovib pildistamisel saada täpselt sellist pilti, nagu ta oma mõtetes ette kujutab. Olen näinud Taneli fotosessioone ning tõdenud, et täpselt sellise foto saamiseks, nagu ta ise tahab, kulub tunde ja tunde. Kusjuures, vajalik oli vaid üks pilt, mida panna ajakirja vahele postrile.

Fotofoorumid on täis algajate looduspilte. Miskipärast kipuvad algajad hobifotograafid eeldama, et kõik või vähemalt enamik tehtud piltidest on head. Ja siis pannaksegi kõigile vaatamiseks üles ühest seeriast hunnik pilte. Olgem nüüd päris ausad iseenda vastu - ei ole ju!

Ka mulle meeldib pildistada loodust. Aga looduspiltide puhul - peenral õitsval lillel või rohuliblel istuvat lepatriinut saab igaüks kerge vaevaga pildistatud. Pildistada saad ju nii kaua, kuni ilus lill ära närtsib või lepatriinu lendu läheb. See ei tee veel pildistajast head fotograafi. Märksa raskem on aga suurepärast pilti saada loodusest, näiteks hiiliva rebase või lendava linnu pilti. Suurepärase foto saamiseks on vaja kannatust, teadmisi loodusest ja oskusi. Loomulikult õnne.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 10:16
    Otsi:

    Ava täpsem otsing