Café Palace'is on vaikne

Heidi Vihma 09. juuni 2006, 00:00

Café Palace'i saab nii Pärnu maantee poolsest uksest kui ka hotellifuajee kaudu. Pooltühjas söögikohas jätkus ettekandjal meile aega. Jookide pakkumine, tellimuse võtmine, toidutoomine läks kiirelt, võiks ju nuriseda, et kangelt ja külmalt, aga igatahes tehniliselt korrektselt. Nii et sellega oli kõik korras.

Aga kusagil pidid toidud laualekandmist ootama - seeneravioolidele oli nahkjas kile peale tõmbunud, samuti kohakastmele.

Maitselt olid seeneravioolid väga head, serveeringus on ravioolidele lisaks sparglikaste, mis menüüs küll asparaagusekreemi nime all, ja hanemaksa Brulee (kirjaviis muutmata). Teine pastaroog, suitsulõhega tagliatellid, oli liiga pehmeks keedetud ja ka sellega jäi pool mõnu saamata.

Itaalia roogasid ongi menüüs kõige rohkem, viit sorti pitsat ja samapalju pastaroogasid.

Hotellirestoranile sobivalt on menüü korralikult rahvusvaheline, lisaks Itaaliale on roogasid Prantsuse ja Vene köögist, aga ka Kreekast, Hispaaniast, Aasiast, kusjuures maid ja maitseid on omavahel julgelt segatud.

Huvitav leid on seesama juba nimetatud hanemaksa brülee: sellega on lihvitud nii seeneravioolide kui ka veiseliha tournedos'e maitset, lisaks saab seda omaette eelroana. Teiseks leitmotiiviks on teriyaki ja teriyaki-laimisiirup - seda on kasutatud värskes aedviljasalatis, aga ka grillitud lõhe ja suitsulõhe-aedvilja tortilla juures.

Pearooga valides jäime ettekandjaga arutama, kas tournedos on Hispaania või Prantsuse roog, tema pakkus Hispaaniat. Küpsusastme kohta ei küsitud, kokk otsustas täisküpse kasuks, ääred jõudsid ära kuivada, ainult päris keskelt oli veel mahlakaks jäänud.

Röstitud kohaga oli sama lugu, liiga kaua kuuma saanud, ääred olid juba kuivada jõudnud. Mis oli tournedos'e lisandiks, sellest ei saanudki päris aru, menüü nimetas ainult hanemaksabrüleed ja veinikastet, aga oli veel midagi kartulirösti taolist. Ettekandjalt unustasime küsida, et mis see on, oleks võinud ju menüüski viide olla, aga õnneks maitses hästi.

Koha juurde pakutud aedviljasegu oli küll maitsetu ja jäi minust söömata.

Sisekujundus on Café Palace'is minu mäletamist mööda juba kaua aega muutumatuna püsinud. Võib-olla sellest, et inimesi oli parajasti vähe, aga natuke väsinud nägi kõik välja, mahajäetud ja unustatud. Ometi on kõrgete seljatugede vahel omaette mõnus istuda ja aknast välja vaadata - võiks vägagi tore koht olla.

Juba tänaval, avastasin ukse kõrvalt menüü, mis lubab lõunasel ajal ka odavamaid lõunapakkumisi, iga päeva erinevaid. Kahju, et varem teada ei saanud, oleks saanud odavamalt hakkama.

Oleksin pidanud paremini ette valmistama - koduleheküljel on päevamenüü olemas.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:39
    Otsi:

    Ava täpsem otsing