Puls kasvatas Pärnu õlletehase turuosa

Ralf-Martin Soe 13. juuni 2006, 00:00

"Meie oleme turuosa kasvatanud eelkõige impordi arvel, kuid kasv on tulnud ka Viru ja Tartu arvel. Näiteks A. Le Coqi turuosa on viimastel kuudel stabiliseerunud, " ütles Puls Brewery juhatuse esimees Aivo Varem.

"Ükski laps ei hakka kohe kõndima ja rääkima," ütles Varem optimistlikult tulevikku vaadates. Pulsi õlut hakati tootma alles veebruaris.

"Hehee, nullist on hea kasvatada," ütles A. Le Coqi tegevjuht Tarmo Noop. Tema sõnul jääb Pärnu õlletehase turuosa 5 protsendi raamesse ning sellest suurema osa moodustavad nn private label'i tooted ehk ETK tellitav Säästu pilsner ja Säästu kange, mida enne tootis A. Le Coq. Noop imestas, et Pärnu võitis Säästuõllede tootmise konkursi, kuna väike õlletehas peab seda ilmselt tootma alla omahinna. "Siiski, Pulsi müügi kasvu võib mõõta kordades," ütles Noop.

Allhankeid teevad ka teised õlletehased - A. Le Coq Rimile ja Selverile ning Viru Õlu OG Elektrale.

"Ma ei väidaks, et Pärnu on oma turuosa Viru arvel kasvatanud, vaid usun, et nad on oma uue tootega pinnuks silmas eelkõige premium'i segmendile ehk muremurdjad peaksid Sakus ning Tartus istuma," ütles Viru Õlletehase tegevjuht Ott Licht. Viis kuud ametis olnud mees ütles turu kaotuse kohta, et muretsemiseks pole põhjust, nad töötavad välja uut strateegiat ning õlleliidu andmed turuosade kohta on Viru õlletehase osas hinnangulised, kuna Viru on ainus, kes liitu ei kuulu.

Eesti Õlletootjate Liidu juhatuse esimehe Jüri Kerdi sõnul on kõigi õlletootjate turuosa importõlle osa vähenemise tõttu suurenenud. "See näitab Eesti õlle head taset, et importõlut ostetakse vaid huvi tõttu," ütles Kert.

Puls Brewery tegi hiljuti läbi nimevahetuse (endine Pärnu Õlu) ja investeeris eelmisel aastal 12 miljonit krooni uue õlle tootmisse.

"Pulsi kogemus näitab, et Eestis on veel kohta mitmele õlletehasele," märkis Licht.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing