Arendajad plaanivad hindu tõsta

Gert D. Hankewitz 14. juuni 2006, 00:00

"Keskmine" - sellise sõnaga kirjeldavad Tallinna uutes kortermajades elamispindu müüvad maaklerid praegust ostjate huvi. Siiski tunnevad arendajad end piisavalt enesekindlana, et hindade langetamise asemel paariprotsendist hinnatõusu kavandada.

Näiteks müüb NCC Ehitus Haabneemes Tammepõllu tänaval maja numbriga 19. Sinna kortereid vahendava maakleri Relika Sauniku sõnul on korterid müügis juba kaks-kolm kuud. 56 korterist on selle aja jooksul müüdud vaid kümme ning broneeritud üheksa.

"Ütleme nii, et ostjate huvi on võrreldes eelmise aasta lõpuga vähenenud," ütles Saunik. Tema sõnul on ülemused märku andnud, et praegusele hinnale võiks kuni 10 protsenti otsa panna. "Sügiseks võiks müüdud olla," arvas maakler.

Uus Maa maakler Inna Kondratjeva müüb Tallinnas Linnu tee 33 majja kortereid. Tema sõnul võidakse ka sealsetele hindadele natuke juurde lisada. "Pigem tõsta, sest hinnad ju tõusevad praegu ning see on ka turuseisuga paika pandud," märkis Kondratjeva. Samas tunnistab maakler, et inimeste huvi eriti suur pole. "Keskmine huvi on, sest praegu on väga palju valikut," märkis naine, kuid lisas, et maja on vaid kuu aega müügis olnud.

Koger Kinnisvara maakler Julia Vorontsova ütles, et nende arendatavas ja müüdavas Sipelga 7 asuvas Sipelgapesa majas on hinnad juba alguses üpris kõrged pandud, et hiljem poleks vaja hinda tõsta. "Hinnad on fikseeritud ja sellega natuke kõrgemad, kui peaksid olema. Aga selleks ajaks, kui hoone valmis saab, on inimesed need hinnad vastu võtnud," oli Vorontsova optimistlik.

Kristiinesse Siidisaba 14 kahte majja kortereid pakkuv Uus Maa maakler Kristjan Reinoja seletas, et ostuhuviliste arvu kahandavad pankade rangemad laenutingimused. "Koht ja maja meeldib, aga panga taha on asi kinni jäänud - ei saa laenu kätte," kurtis mees. Selles majas on kahe kuu jooksul ostetud ja broneeritud kokku 10 korterit 26st.

Ta lisas, et aeg, mil korterid paberil maha müüdi, on möödas. "Nüüd tahavad inimesed käega katsuda," märkis mees.

Kristiine linnajaos Kännu tänaval, kuhu Merko ehitab rida- ja korterelamuid, on praegu müügis olevas majas 30st korterist 24 vabad. Uute klientide leidmiseks korraldab Merko laupäeval kliendipäeva, mille käigus pakub korteriostjate ligimeelitamiseks 100 000 krooni eest Sunoreki tooteid või köögimööblit.

NCC maakler Relika Saunik ütles, et sellist peibutust on ka nende firma kunagi kasutanud, kuid praegu seda veel plaanis pole. "Võtame selle kasutusele, kui üldse huvi ei ole," märkis Saunik.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 16:04

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing