Tallinki aktsia langus kiirenes

Peeter Teder 15. juuni 2006, 00:00

Tallinna börsil jätkus eile langus; olulisim kukkuja oli Tallinki aktsia, mis lisas üleeilsele 2,1-protsendisele kukkumisele veel 5,1 protsenti miinust.

Tallinki aktsia maksis 55,55 krooni (3,55 eurot) ja selle käive ulatus 8,3 mln kroonini. Investoritele hakkab ilmselt kohale jõudma, et seoses Silja Line'i ostuga lastakse välja uusi aktsiaid (mis vähendab aktsia kohta tulevat kasumit) ja ühinemiseks tuleb teha täiendavaid ühekordseid kulusid. Samas oleks aga aktsia pidanud uute aktsiate väljalaskmise mõjul kukkuma 3,7 protsenti. Sellest üle jääva kukkumise võib siis panna ühinemiskulude arvele. Seni pole aga selge, kui suureks ühinemiskulud kujunevad. Selle tõttu, ja ka üldiselt maailma börsidel valitseva negatiivse meeleolu tõttu võib aktsia lähipäevil edasi langeda. Samas aga ei ole Tallinki aktsia hinna/kasumi suhtarvu kohaselt kaugeltki kõige kallimalt hinnatud. Suhtarvu kohaselt on kõige kallimad hoopiski Starman ja Tallinna Kaubamaja. Viimane on sarnaselt Tallinkiga aktiivselt laienemas, kuid turg hindab Kaubamaja laienemisplaane soodsamateks.

Suurima kukkumise tegi läbi Tallinna Kaubamaja täiendav aktsia, mis langes napi käibe juures 12,8 protsenti ja maksis 54,61 krooni (3,49 eurot). Tallinna Kaubamaja täiendava aktsiaga tehti kaks tehingut ja ligikaudu 13 000kroonine käive. Kaubamaja ümber toimuv on investorites tekitanud paraja segaduse. Kuidas aru saada, mis vahe on aktsial ja täiendaval aktsial? Ega ostmise mõttes olegi vahet. Kuid müümise korral tuleb arvestada, et müüdavaid aktsiaid on viis korda enam. Sellest ilmselt ka põhiaktsia ja täiendava aktsia hinnavahe.

Suurima käibega oli Tallinna Vee aktsia, mida osteti-müüdi 21,7 mln krooni väärtuses. Tallinna Vee aktsia hind langes 1,2 protsenti ning väärtpaber maksis 196,68 krooni (12,57 eurot). Oman ka ise natuke Tallinna Vee aktsiat ja pean tunnistama, et praegune hind on sundinud mind võtma aktsias pikaajalist nägemust.

Ainus tõusev aktsia oli börsil Merko Ehitus, mis kerkis 0,4 protsenti ja maksis 198,71 krooni (12,70 eurot).

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing