Serveri rentimine päästab suurest investeeringust

Enn Heinsoo 21. juuli 2006, 00:00

Üha rohkem populaarsust koguv IT-outsourcing ehk IT-teenuse sisse ostmine annab ettevõttele võimaluse saada läbi oma serveriruumita ning IT-spetsialistideta, kasutades samas kõiki serveriga kaasnevaid mugavusi.

MicroLinki äriserveri renditeenust kasutava ASi Oma Ehitaja IT-spetsialisti Timo Tapupere arvates tasub serverit rentida juba isegi 15 töötajaga ettevõttes, kus IT on ärikriitiline, kasutajad vajavad tihti samu andmeid ja peavad saama neid samaaegselt kasutada.

"Alguses oli see lahendus meile kõige parem väikese alginvesteeringu tõttu, sobides ligi kahekümnele töötajale. Reaalselt lõikavad serverist kindlasti kasu objektijuhid ja kodukontorites töötavad inimesed, ka Läti harukontor on meie serveril," kiitis Tapupere.

Äriserveri rentimise korral võib serverit ise majutada või jätta selle teenusepakkuja hooleks. Pidevat serveri haldamist ja administreerimist teeb MicroLink kaughalduse abil ning ettevõtte töötajad ei pea IT peale kuigipalju mõtlema, ükskõik kus raudvara asub.

"See on hea, kui töötaja ei pea ITst midagi teadma ja ta ei pane tähelegi, kui asjad töötavad või neid parandatakse. Äriserveri rendi puhul on IT-abiks klienditeenindus ja teenusepakkuja spetsialistid, kuid vajadusel saab lasta ka ettevõtte enda IT-spetsil üht-teist nokitseda," rääkis Tapupere.

Üks mure, mille äriserveri rent lahendab, on Tapupere andmeil Microsoft Exchange'i ja teistesse tarkvaradesse tehtava esialgse investeeringu suur maksumus. "Kindla kuutasu eest saame kasutada Exchange'i

abiga ühiskalendrit, ettevõtte e-posti ja ka kaugelt kasutatavat Outlooki. Teine oluline asi, mida server annab, on ühine failihaldus. Ei ole enam mõeldav, et kõik hoiaks oma faile iseenda arvutis, ka varukoopiate tegemine on ilma keskse failihalduseta tunduvalt raskem," lisas ta.

"Server on oluline ka raamatupidamise jaoks, sest seda oleks ilma keskse fai-lihalduseta palju keerulisem lahendada. Samuti kasutame Windowsi võimalustest Sharepointi, mis võimaldas kergelt saada efektiivse intraneti," kinnitas Tapupere serveri vajalikkust.

MicroLinki müügijuhi Peep Paltsi arvates sobib Äriserveri teenus väikestele ja keskmistele ettevõtetele, kes vajavad lahendust informatsiooni kogumiseks, töötlemiseks ja säilitamiseks. "Grupitöövahendite abil meeskonnatöö tõhustamine ja failidega töötamise korraldamine on Äriserveri üks olulisemaid funktsioone. Samas on kasutajale vajalik vastutuse selge jagamine IT toimimise eest, kus teenusepakkuja tagab serverile kokkulepitud teenustaseme," lausus Palts.

Nii serverite ja lisaseadmete ostmisel kui ka rentimisel tuleb kasuks, kui seadmed on pärit ühelt tootjalt.

Ka alustav ettevõte võib nende seadmete majandamisega ise hakkama saada. Juhul, kui firma töötajad ITga aga eriti sina peal ei ole, saab serveriteenuse sisse osta.

Mõlemal juhul on hea, kui kõik seadmed pärinevad ühelt tootjalt. Peale selle, et ühe tootja seadmed ühilduvad paremini, on ettevõttel endal või teenust osutaval firmal neid kergem hallata. See kehtib ka muu riistvara kohta. Iga firma võidab alati, kui IT-tugi ja varustus tulevad ühest kohast. Kõige tõesem on see just väikeste ja keskmiste ettevõtete puhul, kuna neis ei ole tavaliselt kõrgetasemelisi IT-spetsialiste. Ühest kindlast kohast nii riistvara, tarkvara kui ka haldamise sisseostmine hoiab kokku kulusid ning teeb firma IT kergesti jälgitavaks.

Väikese või keskmise ettevõtte andmete haldamise riistvaraks on tavaliselt vajalik server, andmete varundusseade, katkematu voolu allikas (UPS) ning muidugi ka võrguseadmed.

Varundusseadmete valik sõltub serveri kõvaketta suurusest ja andmete ärikriitilisusest. Üks põhikriteeriume peaks olema võimalus teha kõigest varukoopiad vähemalt öö jooksul. Paremate varundusseadmetega on kaasas ka automatiseeritav tarkvara.

Katkematute vooluallikate hulk ja tüüp sõltub suuresti serverite arvust, voolutarbimisest ja protsessorite arvust masina kohta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing