Tulge korraks tagasi!

Henrik Aavik 28. juuli 2006, 00:00

Taas reede, taas küsimus: mis nüüd ette võtta? See küsimus on muidugi neil, kes tööl käivad, puhkusel olijatel peaks käitumine juba selge olema ja asjaga alustatud. Varbad vees ja tume prill ninal. Aga see ei ole lõpuni õige, see nädalavahetus on veidi erandlik - pealinn kutsub!

Kõigilt, kes on pealinnast nii kaugele pagenud kui riigipiir lubab, pean paluma tähelepanu - sel nädalalõpul tasub siia korraks tagasi tulla, kuna suuremad sündmused leiavad aset just Tallinnas. Täna õhtul Sting koos pojaga Saku Suurhallis ja homme hr Webberi tuntumad hitid lauluväljakul. Ka mujal Eestis toimub üht-teist, aga mitte sellise kaliibriga. Kaks nii rikast ja võimast heliloojat järjestikustel päevadel ühes linnas on piisavalt haruldane, et nimetada seda nädala võimaluseks.

Ei maksa selle peale kohe nina kirtsutada, kui pealinna kutsutakse! Ka siin on tegelikult vahelduseks tore olla, kas olete juba Pikakari rannas käinud? See asub Tallinnas ja on üks väheseid randu, kus inimesi loendatakse sadades, mitte tuhandetes. Või kas olete näinud suurt rauast eestlast linnahalli katusel? Väga unikaalne kaasmaalane, pikk ja ilus, karusarnane. Olen mõelnud isegi asutada öise vahtkonna selle kaitseks, kuna on olnud juttu plaanidest see rahvale teatamata kõrvaldada. Paraku ei ole mu enda puhkus veel alanud ja ma pole jõudnud asjaga tegeleda.

Igatahes, üle Eesti on kena, ka Tallinnas. Meil on endiselt vanalinn, välikohvikud ja õdusad öölokaalid. Olen kaks nädalat kutsunud inimesi üles riigis hajuma ja kõikjal pakutavat suve tarbima, kuid ma ei oodanud kirjutades, et kõik seda loevad ja linn niivõrd tühjaks jääb. Tulge nüüd korrakski tagasi, siin on see nädalavahetus tegemist küll!

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:40
Otsi:

Ava täpsem otsing