Suurfirmal annab ürituseks kohta otsida

Kaarel Kuusk 31. juuli 2006, 00:00

Eesti Energia pidas sel aastal jalgpalliteemalisi suvepäevi juuli alguses Otepää kandis. Üritusest võttis osa ca 1500 inimest. Firma pressiesindaja Helen Sabrak ütles, et Eesti Energia kuulutas suvepäevade korraldamiseks välja hanke. "Sellise suurusjärgu ürituse korraldamine on täiesti omaette töö, milles meid aitab hanke võitnud üritusturundusfirma. Koha leidmine on kindlasti omaette suur teema, eelbroneeringud järgmise aasta suvepäevade paigaks tuleb teha juba jõulude ajal," rääkis Sabrak. "Ürituse kuludest suuremad on kindlasti just toitlustuse, programmi ja toimumiskoha kulud," lisas Eesti Energia pressiesindaja.

Sabraku sõnutsi lähevad suvepäevad firmale ühe töötaja kohta maksma 600 krooni, millest osa kannab ettevõte, teine osa tuleb töötajate ja nende kaaslaste osavõtutasudest. Osavõtutasu oli Eesti Energia töötajatele 50 krooni, nende kaaslastele ja üle 13aastastele lastele 150 krooni.

Elektroonikaseadmeid tootev Elcoteq korraldas oma perepäeva sel aastal Tallinna loomaaias. Kui võtta arvesse seda, et peost võttis osa vähemalt 6000 inimest, polegi neid kohti palju, kus sellist üritust korraldada.

Elcoteqi kommunikatsioonijuht Jaanus Pauts ütles, et sobiva koha leidmine pole just lihtne. "Eelmisel aastal korraldasime oma suvepäevad lauluväljakul, leida see sobiv koht on tegelikult paras probleem," rääkis Pauts. Elcoteqi kommunikatsioonijuht ütles, et ürituste korraldamise firmad pakkusid neile välja veel ka Rocca al Mare vabaõhumuuseumi, Saku Suurhalli, Kalevi staadioni ja A. Le Coq Arena. "Loomaaed tundus nendest kohtadest kõige peresõbralikum," põhjendas Pauts valikut.

Pauts ei soovinud täpsustada, kui kalliks perepäeva korraldamine Elcoteqile läheb. "See summa on suur, miljonites, arvestada tuleb ka seda, et tehases seisab kogu tootmine," selgitas Pauts. Töötajad pidid üritusest osavõtu eest tasuma 10 krooni.

Hansapank korraldab firma 15. sünnipäevale pühendatud suvepäevad Pedase puhkekeskuses. Sportlikul üritusel astub juba teist aastat üles bänd Peadirektor, millele pakuvad tuge Apelsin ja Terminaator.

Hansapanga suhtekorraldusjuht Katrin Rahu ütles, et neile pole sobiva peokoha leidmine probleeme valmistanud: "Ei ole tegelikult keeruline suvistes tingimustes. Meie suvepäevadel käib keskmiselt 600-700 inimest, selliseid paiku on Eestimaal küll, kuhu kenasti ära mahume." Varem on Hansapanga suvepäevad toimunud Valgemetsa puhkekeskuses, Mändjalal ja Varemurru puhkekeskuses. Rahu ei osanud ürituse maksumust öelda, see sõltub kohast, programmist ja osalejate hulgast. Osalejad maksavad ka osavõtutasu, mis sel aastal on 100 krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 16:09

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing