Füüsikalise töötlusega lubja vastu

Teet Reier 07. august 2006, 00:00

Kare, lubjarikas vesi põhjustab veetorude ja agregaatide kattumist tugeva lubjasettega.

Tagajärjeks on torude kitsenenud avaused, surve langus ja halvasti läbivoolav vesi.

Lubjasete põhjustab suuri energiakadusid ja pikendab vee kuumenemiseks kuluvat aega elektrisoojendajate ja pesumasinate küttekehade pealispindadel.

Füüsikaliselt töödeldud vesi reageerib keemiliselt samuti kui töötlemata vesi. Ka moodustuvad lubjakristallid, aga ainult kahjutul kujul.

Uudne Vulcani füüsikaline veetöötlusseade mõjutab lubja pulbriks muutumist vees. Moodustuvad üksikud lubjakristallid, mis ei jää kinni torude seintele ja mis uhutakse veega välja.

Vulcan on füüsikalise veetöötlemise seade, mis ilma torusid avamata kinnitatakse veemõõturi taha põhitoru külge. Selleks ei lähe vaja mingit tööriista. Kõik mida vaja läheb, on olemas tootja kaasaantavas komplektis.

Olmesarja seadmed Vulcan 1000 / Vulcan 5000 sobivad kasutamiseks eramajades ja korterites torustiku ja kodumasinate (kohvimasinad, pesu- ja nõudepesumasinad, santehnilised seadmed) kaitsmiseks.

Kõik Vulcani seadmed võib iseseisvalt monteerida mõne minutiga.

Ehituslike kuivsegude tootja Sakret pakub pumbatavat isetasanduvat segu, mis sobib mahtpüsivate, köetavate kivi- ja betoonpõrandate tasandamiseks sisetöödel enne PVC, vaipkatte, parketi, aga ka keraamilise plaadi, marmori jne paigaldamist.

Sakret OSP on hüdrauliliselt tarduv, kergesti tasanduv mört, milles kasutatakse tsemendi ja segu töötlemisomadusi parandavaid sünteetilisi lisandeid. Segu kulunorm on 1,6 kilogrammi ruutmeetri kohta, kui kiht on ühe millimeetri paksune. Materjali tarve sõltub pinna ebatasasusest ning töötlemisviisist. Lubatud kihi paksus on 1,5-20 millimeetrit.

Põrandasegu on pakitud 25kilostesse kottidesse. Ühest kotitäiest kuivsegust valmissegu saamiseks kulub 5,8 liitrit vett. 25 kg kott maksab ilma käibemaksuta 227 krooni.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 10:18
    Otsi:

    Ava täpsem otsing