Siff võitleb Lasnamäe karjääri ehitusõiguse pärast

Krista Taim 11. august 2006, 00:00

Siff nõuab konkursi tühistamist ja uue, õiglastel ning võrdsetel alustel konkursi korraldamist, millega Tallinna linn pole jätkuvalt päri.

Transiidiärimees Endel Sifi firma OÜ Primos soovib, et tühistataks Tallinna linnavalitsuse korraldus, mis on Võidujooksu 12/Pae 7a kinnistule hoonestusõiguse seadmiseks eelläbirääkimistega pakkumine korraldamise aluseks. Siff ei soovinud eile kommentaare anda, öeldes, et enne kohtu otsust ta oma seisukohti öelda ei saa.

Maria Mägi advokaadibüroo koostatud OÜ Primos hagi põhiseisukoht on, et pakkujatele on esitatud põhjendamatud nõudmised ilma mõistliku tähtajata. Näiteks saavad konkursil osaleda vaid ehitusfirmad ning firmade kolme viimase majandusaasta netokäive peab olema 350 miljonit krooni, pakkuja omakapital peab aga olema vähemalt 30 miljonit krooni iga aasta lõpus eraldi. Lisaks juhib hagi tähelepanu sellele, et 32 ha suurusele maa-alale pole võimalik koostada põhjalikku eskiisi ning selle seletuskirja vähem kui 50 päevaga.

Varem on samal teemal oma pahameelt avaldanud ja konkursi tingimusi ebaõiglaseks pidanud suuremad kinnisvaraarendajad, kes oleks olnud konkursil osalemisest huvitatud.

Tallinna linnavalitsus teatas pärast hagist teadasaamist, et ei kavatse konkursi tingimusi ega tähtaega muuta.

Konkursi tingimustele vastavad Eestis neli ehitusfirmat: Merko Ehitus, Skanska EMV, Eesti Ehitus ja YIT Ehitus. Neli firmat on ka konkursi dokumendid on välja võtnud.

"Merko Ehitus peaks kõigile antud konkursi tingimustele vastama. Seepärast oleme ka kutsedokumendid välja võtnud ning kaalume tõsiselt oma pakkumise esitamist, kuna ideid antud piirkonna arendamiseks meil on ja neid oleme juba ka varem avalikult esitlenud," ütles eile Merko Ehituse juhatuse liige Tõnu Korts.

"Pakkujatele esitatavad kõrged nõudmised tulenevad vajadusest linna jaoks oluline piirkond kiiresti ja kvaliteetselt välja ehitada," ütles abilinnapea Taavi Aas. "Tõele ei vasta ka väide, et pakkumiste esitamiseks ettenähtud tähtaeg on liiga lühike, sest ala hoonestamise konkurss oli teada juba mais ning OÜ-l Primos on esitatud pakkumise kohaselt olnud visioon ala korrastamiseks juba mitme kuu eest," selgitas Aas.

Tallinna halduskohus langetab otsuse konkursi peatamise kohta täna, praegu on konkursi tähtajaks määratud 28. august.

Aasa sõnul on konkursi tähtaeg 28. august nagunii esialgsete pakkumiste esitamiseks, millele järgneb lõplike pakkumiste koostamine ja kõigil pakkujatel on piisavalt aega lõplikke pakkumisi ja eskiise koostada.

Endise paekarjääri Merkole müügi esimene katse tehti 7. aprillil, kui Tallinna abilinnapea Taavi Aas, Lasnamäe linnaosa vanem Kalle Klandorf ja Merko Ehituse arendusdivisjoni direktor Tõnu Korts esitlesid plaani, kuidas ilma riigihanketa korrastada 32hektariline Lasnamäe endise paekarjääri ala. Toona andsid linnajuhid juba sõlmitud kokkuleppele heateo varjundi.

Merko Ehitus investeeriks 100 miljonit krooni ala korrastamisse, koostaks detailplaneeringu ning vastu saaks hoonestusõiguse. Linn põhjendas kingitust sellega, et kolm ideekonkurssi kukkus läbi ning Merko Ehitus tuli ise nende juurde sooviga park korda teha.

Mais esitas oma pakkumise linnale transiidiärimees Endel Sifi firma Primos ja pakkus ala arendamise eest 150 miljonit. Veelgi suurema, 180miljonilise pakkumise tegi OÜ Krypton Group.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing