Politsei otsis Tigutorni pärast läbi Tartu linnavalitsuse ruumid

ÄP 17. august 2006, 00:00

Tartu linnavalitsuse lepingute korrektsuses eest vastutav linnasekretär Jüri Mölder ütles läbiotsimist kommenteerides, et politsei tegevus ja meetodid on talle arusaamatud. "Politsei soovis saada materjale, mis on kõik avalikud ja internetis Tartu linna kodulehel olemas," märkis ta.

Mölder kinnitas, et kõik Tigutorniga seotud toimingud on seadustega kooskõlas ja vastavad kehtivale õigusele ning keegi pole oma ametit kuritarvitanud. Ta ei osanud öelda, kes võis olla kriminaalasja algatanud kaebuse või vihje taga. "Politsei seda ju ei avalda," märkis Mölder ja lisas, et võib-olla on tegemist ärimeeste omavahelise maadejagamisega.

Linnaehituse juhatuse esimehelt Kalev Kaselt ja nõukogu esimehelt Alar Kroodolt ei õnnestunud Äripäeval eile enne lehe trükki minekut kommentaari saada.

Postimees Online'i teatel alustas Lõuna prefektuur teisipäeval kriminaalasja, mille võimalike tõendite kontrollimiseks korraldati eile läbiotsimine. Kriminaalasja alustati karistusseadustiku ametiseisundi kuritarvitamise paragrahvi järgi.

Lõuna ringkonnaprokurör Marge Püss lausus Postimehele, et politseil seni ühtegi kahtlusalust ei ole. Uurimisgrupp töötab läbi linnavalitsusest kaasaviidud dokumente.

Juuli lõpus ütles Linnaehituse juhataja Kalev Kase, et nad alustavad Tigutorni korterite müügiga septembri keskpaigas. "Otsuse, millise hinnaga me korterid müüki paneme, teeme vahetult enne müügikampaania algust," ütles Kase. "Ja kindlasti ei pane me müüki korraga kõiki kortereid." Tigutorni korterite ruutmeetrihinnaks on prognoositud 35 000-40 000 krooni.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 16:11
    Otsi:

    Ava täpsem otsing